Špela Ponomarenko Janić druga v Poznanu

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na tekmi svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah v Poznanu osvojila drugo mesto na 500 metrov. Za zmagovalko, Danko Henriette Engel Hansen, je zaostala za vsega štiri stotinke sekunde. Tretja je bila Nemka Nicole Reinhardt.

Špela Ponomarenko Janić Foto: STA
Špela Ponomarenko Janić Foto: STA

POZNAN >Ponomarenko Janićeva bo danes nastopila še v kvalifikacijah na 200 metrov, tako kot tudi Tilen Vidovič. V finalu A na 1000 metrov sta nastopila Lovro Leban in Rok Kuk v kajakaškem dvojcu in zasedla osmo mesto. Zmagala sta Nemca Martin Hollstein in Andreas Ihle pred Špancema Javierjem Hernanzom in Diegom Cosgayo Noriego ter Portugalcema Fernandom Pimento in Emanuelom Silvo.

Svoj nastop je danes že opravil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek, ki je bil peti v finalu B na 1000 metrov, skupno torej 14.