Rodićeva spet čez 14 metrov

Na dvoranskem državnem prvenstvu v atletiki je Snežana Rodić v troskoku potrdila dobro formo. S preskočenih 14,05 metra je ugnala tudi Marijo Šestak.

Medalje na DP v troskoku: (z leve) srebrna Marija Šestak, zlata Snežana Rodić in bronasta Maja Bratkič  Foto: Ervin Čurlič
Medalje na DP v troskoku: (z leve) srebrna Marija Šestak, zlata Snežana Rodić in bronasta Maja Bratkič  Foto: Ervin Čurlič

CELJE > Dvoransko državno prvenstvo (DP) je postreglo z nekaj obetavnimi dosežki. Pod drobnogledom je bila Snežana Rodić (Mass). Koprčanka, ki je slavila tudi v skoku v daljino (617 centimetrov), je v troskoku vnovič preskočila 14 metrov, kar je dobra popotnica za svetovno prvenstvo (SP), ki bo čez slaba dva tedna v Carigradu. Za nastop v Turčiji se še ni odločila Marija Šestak (Mass), ki je sicer izpolnila normo, vendar ni zadovoljna s tekmovalnimi dosežki. V Celju je skočila 20 centimetrov manj od Rodićeve. Tretje mesto in bronasto medaljo je osvojila Maja Bratkič (AK Gorica), ki po lanskih težavah s hrbtom nima več zdravstvenih tegob. V Celju je skočila spodbudnih 13.50 metra.

Na državnem prvenstvu v metih v za mlajše mladince so Primorci osvojili tri medalje. Rok Miklavčič je bil drugi v metu diska, Matic Grmek (oba AK Gorica) pa tretji v metu kopja. Veronika Rahotin (AK Koper) je osvojila srebro v metu kladiva.

Ženski troskok je bil v seštevku tudi najbolj kakovostna disciplina DP. Ob bok mu lahko postavimo še tek na 60 metrov, kjer je slavila Sara Strajnar (Mass) s časom 7.40 sekunde. Ljubljančanka je normo za SP zgrešila za pet stotink. Postojnčanka Nina Kovačič je osvojila peto mesto (7.76), Tina Slejko (Gorica) pa se je prehitro pognala s startnih blokov in ostala brez uvrstitve. Pri dekletih je naslov državne prvakinje v skoku ob palici osvojila Goričanka Maja Blažej. Preskočena višina (370 cm) sicer ni nič posebnega, a po lanskih težavah pomeni lepo popotnico za sezono na prostem. Za državni rekord v tej disciplini je poskrbela Tina Šutej (Mass), ki je v ZDA preskočila 455 centimetrov. Šutejeva zaradi študijskih obveznosti čez lužo ne bo tekmovala na SP.

V moški konkurenci je na DP izstopal dosežek Rožleta Prezlja (Kranj), ki je v skoku v višino preskočil 226 centimetrov, zahtev(a)na norma za SP pa znaša tri centimetre več. V skoku v daljino je slavil Boštjan Fridrih (ASB) s 731 centimetri. Drugo mesto je osvojil sicer deseterobojec Urban Čehovin (Gorica, 723), tretje pa Rok Viler (Nova Aurora Koper, 721). V troskoku je slavil Martin Gradišek (Krka) s preskočenih 15.29 metra. Srebro je osvojil Novogoričan Andrej Batagelj (15.21), ki se nikakor ne more otresti nadležnih poškodb in ujeti tekmovalnega ritma. Tretji je bil Čehovin. V skoku s palico je bron osvojil Jure Batagelj (Gorica). ASO