Pinotu osma etapa Toura, Brajkovič dodatno zaostal za najboljšimi

Francoz Thibaut Pinot je junak zahtevne, 157,5 kilometra dolge osme etape kolesarske dirke po Franciji. Kolesar ekipe FDJ BigMat je po samostojni vožnji v cilj prišel 26 sekund pred skupino, v kateri so bili vsi glavni favoriti dirke.

Jani Brajkovič (Astana) Foto: Bostjan Bensa
Jani Brajkovič (Astana) Foto: Bostjan Bensa

DELEMONT> Med njimi je bil v sprintu najmočnejši lanski zmagovalec dirke Cadel Evans.

Vodilni v skupnem seštevku Britanec Bradley Wiggins (Sky) je bil četrti (pred njim je bil tudi še en domačin Tony Gallopin), zadržal pa je deset sekund prednosti pred Evansom.

Na žalost slovenskih ljubiteljev kolesarstva v skupini najboljših ni bilo Janija Brajkoviča (Astana), ki je popustil na zadnjem od sedmih vzponov in na cilj prišel v drugi skupini. Ta je zaostala minuto in 25 sekund, Belokranjec pa je ciljno črto prečkal z 21. časom. V skupnem seštevku je napredoval za mesto, zdaj je z zaostankom štirih minut in treh sekund na 16. mestu.

V ponedeljek je na sporedu 41,5 kilometra dolg kronometer.