Nove stopničke Roberta Kranjca, Jaka Hvala osmi

Avstrijec Martin Koch (247,3 točke) je zmagovalec svetovnega pokala v smučarskih skokih v Oslu. Drugi je bil Nemec Severin Freund (238,9), na tretje mesto pa se je z 9. po prvi seriji povzpel najboljši Slovenec Robert Kranjec (238).

Jaka Hvala je bil po prvi seriji drugi, na koncu pa osmi Foto: Sloski.Si
Jaka Hvala je bil po prvi seriji drugi, na koncu pa osmi Foto: Sloski.Si

OSLO> Med deseterico najboljših je od Slovencev končal še Jaka Hvala, sicer drugi po prvi seriji, ki je z osmim mestom dosegel uspeh kariere.

Med finalisti sta bila tudi Jernej Damjan (205,5 točke), ki je tekmo končal na 15. mestu, Nejc Dežman (201,4) pa je končal mesto za slovitim Avstrijcem Gregorjem Schlierenzauerjem na 17. mestu. Jure Šinkovec je bil po prvem nastopu diskvalificiran.

Boj za veliki kristalni globus med Norvežanom Andersom Bardalom, ki je bil v današnji vetrovni loteriji deseti, in Schlierenzauerjem se bo tako končal šele prihodnji konec tedna na velikem finalu sezone svetovnega pokala v Planici.