Neureuther zmagovalec Kitzbühla

Nemec Felix Neureuther je zmagovalec slalomske tekme za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Kitzbühlu. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je zaostal 57 stotink, tretji je bil Italijan Patrick Thaler (+ 0,82).

Nemec Felix Neureuther je zmagovalec slalomske tekme za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Kitzbühlu Foto: STA
Nemec Felix Neureuther je zmagovalec slalomske tekme za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Kitzbühlu Foto: STA

KITZBÜHEL > Vodilni po prvi vožnji, domačin Marcel Hirscher, je v drugi vožnji naredil napako, povozil količek, se vrnil na progo in končal šele na 24. mestu.

Slovencev v drugi vožnji ni bilo, Mitja Valenčič je nastop na slalomu za pokal Hahnenkamm končal brez uvrstitve že po nekaj zavojih na prvi progi, drugi Slovenec Matic Skube pa je bil s 47. mestom prepočasen za finale.