Nadal spet na vrhu lestvice ATP

Sloviti španski teniški igralec Rafael Nadal se je po uvrstitvi v veliki finale turnirja v Pekingu znova prebil na prvo mesto lestvice ATP. Trinajstkratni zmagovalec turnirjev za grand slam je bil nazadnje prvi igralec na svetu julija leta 2011, na tem prestižnem mestu pa bo v ponedeljek zamenjal Srba Novaka Đokovića.

Rafael Nadal je spet na vrhu Foto: Eduardo Munoz
Rafael Nadal je spet na vrhu Foto: Eduardo Munoz

PEKING > Rafael Nadal je v današnjem prvem polfinalnem dvoboju turnirja v Pekingu z nagradnim skladom 3,57 milijona dolarjev premagal Čeha Tomaša Berdycha. Slednji je zavoljo poškodbe dvoboj predal v prvem nizu pri zaostanku z 2:4.

Sedemindvajsetletni Španec, ki je v tej sezoni zmagal že na desetih turnirjih, med drugim je osvojil tudi dva turnirja za grand slam v Parizu in New Yorku, se bo v velikem finalu turnirja v kitajski prestolnici pomeril z zmagovalcem srbsko-francoskega dvoboja Novak Đoković - Richard Gasquet.