Kranjec osmi v Lillehammerju

Avstrijec Gregor Schlierenzauer je zmagovalec tretje tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v norveškem Lillehammerju. Drugo mesto je osvojil Japonec Taku Takeuči, tretji je bil Nemec Richard Freitag. Najboljši Slovenec je bil Robert Kranjec na osmem mestu.

Najboljši Slovenec je bil Robert Kranjec na osmem mestu. Foto: STA
Najboljši Slovenec je bil Robert Kranjec na osmem mestu. Foto: STA

LILLEHAMMER > Schlierenzauer je bil najboljši že po prvi seriji, po dveh skokih je zbral 288,5 točke, Takeuči je za njim zaostal pet točk. Kranjec je s skokoma 97 in 97,5 metra skupaj zbral 271,3 točke.

Peter Prevc (89,5 m/256,0) je končal na 23. mestu, Jaka Hvala (88,5 m/247,5) na 29.

Finalne serije si niso priskakali Rok Justin na 38., Tomaž Naglič na 41. in Jurij Tepeš na 43. mestu. Brez tekme je v petek ostal Matjaž Pungertar, ki se ni prebil iz kvalifikacij.