Fak četrti v Ruhpoldingu

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na tekmi svetovnega pokala v Ruhpoldingu osvojil četrto mesto v preizkušnji na 20 kilometrov. Fak je na štirih streljanjih pustil nepokrito zgolj eno tarčo, za zmagovalcem, Norvežanom Emilom Heglejem Svendsnom, pa je zaostal 34,7 sekunde. Svendsen je zmagal tretjič v sezoni.

Slovenski biatlonec Jakov Fak je v Ruhpoldingu osvojil četrto mesto v preizkušnji na 20 kilometrov Foto: Daniel Novakovic
Slovenski biatlonec Jakov Fak je v Ruhpoldingu osvojil četrto mesto v preizkušnji na 20 kilometrov Foto: Daniel Novakovic

RUHPOLDING > Drugo mesto je osvojil Rus Aleksej Volkov (+14,6/0), tretje pa njegov rojak Jevgenij Ustjugov (+16,5/1). Klemen Bauer je tekmo pred 15.000 gledalci končal na 49. (+4:14,6/4), Peter Dokl (+8:06,2/3) na 83., Janez Marič (+8:48,6/6) pa na 90. mestu.

V skupnem seštevku po desetih od 26 tekem vodi Francoz Martin Fourcade s 462 točkami, sledi mu Svendsen s 353. Najboljši Slovenec je Fak na 35. mestu s 100 točkami.