Božič sijajen drugi v Belgiji

Za idrijskim kolesarjem Borutom Božičem je sijajen teden. Po tem, ko je že v sredo osvojil drugo mesto na preizkušnji preko Flandrije, je ponovil ta rezultat v močnejši konkurenci na eni od najbolj priznanih klasik Gent-Wewelgem, kjer je včeraj moral priznati premoč le Slovaku Petru Saganu.

Borut Božič je dosegel enega svojih največjih uspehov

WEWELGEM> Moštveni kolega prav tako zelo dobrega Kristijana Korena (osvojil je 35. mesto s 44 sekundami zaostanka) v ekipi Cannondale si je odločilno prednost 23 sekund priboril s skokom štiri kilometre pred ciljem dirke, ki so jo prireditelji zaradi zimskih razmer skrajšali za 50 kilometrov. V zasledovalni skupini je bil najhitrejši Božič, ki je dosegel enega svojih največjih uspehov. Za člana Astane je to tudi lep obet pred naslednjimi klasikami, vključno z dirko po Flandriji, ki bo na sporedu v nedeljo.