Anže Kopitar le še zmago oddaljen od Stanleyjevega pokala

Hokejisti Los Angeles Kings potrebujejo le še eno zmago za naslov prvaka lige NHL. V tretji tekmi finala za Stanleyjev pokal so v domači dvorani premagali New Jersey Devils s 4:0 in v seriji na štiri zmage povedli s 3:0.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil strelec drugega zadetka v drugi tretjini Foto: Mike Blake
Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil strelec drugega zadetka v drugi tretjini Foto: Mike Blake

LOS ANGELES > Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil strelec drugega zadetka v drugi tretjini ter podajalec pri zadnjem zadetku.

V zgodovini lige NHL je doslej le ena ekipa naredila preobrat in slavila po zaostanku 0:3 - davnega leta 1942 Toronto Maple Leafs. Hkrati pa lahko Los Angeles postane šele prva ekipa v ligi, ki bi naslov osvojila kot osmo moštvo rednega dela. Kings so v končnici zabeležili 15 zmag in doživeli le dva poraza, na poti do finala pa so izločili tudi Vancouver in St. Louis, najuspešnejši ekipi rednega dela.

Četrta tekma bo v noči iz srede na četrtek znova v Staples Centru v Los Angelesu.