Vabljeni v Stožice!

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v 3. oziroma zadnjem krogu 1. kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu prvič izgubila. Po pričakovanju jih je v Vroclavu premagala ena najboljših evropskih reprezentanc, Poljska, izid je bil 3:1 (15, 24, -23, 20).

Izolan Mitja Gasparini (beli) je v soboto Latvijcem nasul kar 31 točk Foto: Igor Mušič
Izolan Mitja Gasparini (beli) je v soboto Latvijcem nasul kar 31 točk Foto: Igor Mušič

VROCLAV > Varovanci Luke Slabeta so proti Poljakom kljub porazu pokazali najboljšo igro v Vroclavu in bili večji del dvoboja enakovredni tekmeci. Pred drugim turnirjem imajo štiri točke, zasedajo drugo mesto, uvrstitev v dodatne kvalifikacije za prvenstvo, ki bo naslednje leto v Bolgariji in Italiji, pa bodo morali potrditi konec naslednjega tedna v ljubljanskih Stožicah.

Glede na videno v Vroclavu, si je Poljska praktično že zagotovila prvo mesto, za drugo pa bodo Slovencem najnevarnejši Latvijci, ki so danes s 3:1 premagali Makedonijo in imajo prav tako kot Slovenci štiri točke.