Po mesecu dni teme se je v Kopru zdanilo

To jesen primorski odbojkarski izkupiček v državnih prvenstvih še ni bil tako popoln. Zmagali so vsi prvoligaši. Dolgo krizo so prebrodile Koprčanke, v prvi ligi vodijo Kanalci, v drugi pa Ankarančanke.

Koprčanke so prebrodile dolgo krizo,   v prvi ligi vodijo Kanalci, v drugi pa Ankarančanke Foto: Tomaz Primozic/Fpa
Koprčanke so prebrodile dolgo krizo, v prvi ligi vodijo Kanalci, v drugi pa Ankarančanke Foto: Tomaz Primozic/Fpa

1. DOL moški

11. krog- Salonit Anhovo : Calcit 3:0 (23, 21, 25), Šoštanj Topolšica : Fužinar 3:0, Panvita Pomgrad : Go Volley 3:2 (22, -15, -25, 19, 12), Maribor : Krka 3:0.

Primorska para 12 kroga (4. decembra) - Fužinar : Salonit Anhovo, Go Volley : Šoštanj Topolšica.

Panvita P. : Go Volley 3:2

MURSKA SOBOTA > Športna dvorana OŠ I, gledalcev 150, sodnika: Seifried in Merhar (oba Mb); po nizih: 22, -15, -25, 19, 12.

Go Volley: Vrtovec, Križanič 3, Basaneže 7, Konjedic, Filiputti 3, Savičić 16, Bregar 12, Tomić 23, Kuburović 3, Gašparin, Marc. Trener: Jasmin Čuturič.

Neposredna tekmeca za sredino sta v dve in pol urnem dvoboju potrdila izenačenost, Novogoričani pa so imeli po vodstvu v nizih z 2:1 priložnost za zmago. Po zelo izenačenem prvem nizu so Primorci blesteli v drugem in imeli dovolj živcev v maratonskem tretjem, da je bi lahko upali na uspeh v končnici. Bržkone bi gostje odšli s polnim plenom, če bi imel igralec tekme, ofenzivni sprejemalec Dalibor Tomić, nekoliko več pomoči soigralcev. Prekmurci so se v četrtem nizu z nekaj menjavami in z boljšim servisom pobrali in preložili odločitev o zmagovalcu na peti niz. V njem je bil jeziček na tehtnici visoki domači napadalec Aljoša Bogožalec. Igralca takšnega profila Go Volley ta čas nima, napadi z drugih položajev pa niso bili dovolj učinkoviti.

STA, IM

1. DOL ženske

8. krog - Formis : Kema Puconci 3:2, Luka Koper : Braslovče 3:2 (25, 21, -18, -17, 15), Aliansa : Zgornja Gorenjska 0:3, Go Volley : Vital 3:1 (-24, 20, 17, 15).

Primorska para 9. kroga (7. decembra) - Go Volley : Aliansa, Zgornja Gorenjska : Luka Koper.

Srednjeevropska liga, ženske 7. krog - Calcit : Post 3:1 (za Calcit Eva Mori 1, Sara Valenčič 8); vrstni red -1. NKBM 21, 2. Calcit 16, 3. Post 15 (8 ekip).

Go Volley : Vital 3:1

NOVA GORICA > Dvorana v športnem parku, gledalcev 80, sodnika Markelj (Bled) in Dugar (Kanal); po nizih: -24, 20, 17, 15.

Go Volley: Simčič, Bavdaž 8, P. Marušič 4, Grudina 13, Spačal 26, Kolbl 10, Komel 1, Zavratnik, Š. Marušič 2, Berce, Prislan Kodelja. Trener: Vasja Samec Lipicer.

Novogoričanke so se oddolžile Ljubljančankam za poraz v uvodnem delu prvenstva in ostajajo na poti k uvrstitvi v skupino za prvaka. Ljubljančanke so uvodoma še potrjevale, da so papirnate favoritinje, a so Novogoričanke v drugem nizu in v nadaljevanju z uspešnim uvajanjem mladih, a učinkovitih igralk, stopnjevale ritem ter prišle do preobrata. Ob še vedno zelo prodorni veteranki Katarini Spačal so točke dosegale vse igralke, ki jih je domači trener poslal na parket. Proti raznovrstni igri Primork Ljubljančanke v tretjem in četrtem nizu niso imele pravega orožja.

Luka Koper : Braslovče 3:2

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 90, sodnika: Atanasov in Kern (oba Kr); po nizih: 25, 21, -18, -17, 15.

Luka Koper: Barič 23, A. Lucas, Jančar 1, Kušar, Ferlinc¸10, D. Lucas 16, Lovšin 15, Gojčič Vedlin 2, Korošec 2, Pušnik, Kaker 11, Flego. Trener: Marko Kalc.

Po enomesečni prvenstveni temi se je v Kopru v soboto vendarle še pravočasno zdanilo. Mlade domačinke so po porazih, ki so prinesle tudi krizo zaupanja vase, na težki tekmi zmogle dovolj moči, da so premagale hit letošnje sezone, Braslovče. S tem so razmišljanja o obstanku lahko zamenjala z načrti za preboj v skupino za prvaka. Tudi tokrat sicer ni šlo brez za letošnjo sezono značilnih velikih nihanj v igri Luke Koper. Na srečo je do krize prišlo po izdatnem vodstvu Primork (2:0), ki so se za peti odločilni niz le zbrale. Končnica je bila infarktna. Izenačenja in menjave v vodstvu so se vrstili, Koprčanke pa so po zaostanku 11:12 odigrale brez napak in dočakale slab trenutek tekmic in slast zmage.

STA, IM

Nižje lige

> 2. DOL zahod ženske 7. krog - Novo mesto : Ankaran 1:3 (23,-14,-15,-13), Vital II : Mladi Jesenice 3:1, Neptun Kanal : Grosuplje 3:0 (12,19,18), Calcit II : Ljubljana 0:3, Žirovnica : Triglav 3:0; vrstni red - Ankaran 20, Vital II 17, Novo mesto, Ljubljana po 12, Neptun Kanal 10, Triglav, Mladi Jesenice po 8, Calcit II, Grosuplje, Žirovnica po 6.

> 3. DOL zahod moški, 7. krog, primorski izid - Calcit II : Salonit Anhovo II 3:0 (15,12,17); vrstni red - 1. Logatec, 2. Triglav II po 18 3. Calcit II 14..., 10. (zadnji) Salonit Anhovo II 0.

> 3. DOL zahod ženske, 7. krog, primorski izidi - Galeb grup Robotina : Triglav II 3:0 (6,11,9), Vital III : Luka Koper mlade 2:3 (21,-18,-20,20,-11), Logatec : Luka Koper III 3:0 (14,13,9), Piran : Krim 3:1 (13,-21,18,20); vrstni red - 1. Galeb grup Robotina 17, 2. Šk. Loka 13, 3. Logatec 12..., 6. Luka Koper mlade 9, 8. Piran 7, 9. (zadnja) Luka Koper III 0. IM