Odbojkarice Ankarana niso napredovale v prvo ligo

Odbojkarice Ankarana, ki so zmagale v zahodni skupini druge lige, so izpadle v prvem krogu končnice za uvrstitev v prvo ligo. V sredo zvečer so sicer premagale moštvo iz Slovenj Gradca, ki pa je sebi v prid odločilo zlati niz.

Odbojkarice Ankarana, ki so zmagale v zahodni skupini druge lige, so izpadle v prvem krogu končnice za uvrstitev v prvo ligo Foto: Tomaz Primozic/Fpa
Odbojkarice Ankarana, ki so zmagale v zahodni skupini druge lige, so izpadle v prvem krogu končnice za uvrstitev v prvo ligo Foto: Tomaz Primozic/Fpa

HRVATINI > V telovadnici OŠ Hrvatini je v sredo zvečer potekala prava drama. V povratnem dvoboju za napredovanje v elitno ligo so gostiteljice premagale slovenjgraško ekipo s 3:1. Prvi dvoboj so izgubile z enakim izidom, zato so o skupnem zmagovalcu odločale osvojene točke, a sta bili ekipi tudi v tem elementu poravnani. Zato sta morali odigrati zlati niz, po katerem so kratko potegnile Ankarančanke.

Ankaran : Kostmann Sl. Gradec 3:1

HRVATINI > Po nizih: 16, 23, -23, 16; 9:15. Gostiteljice so dobro začele in prvi niz gladko odločile v svojo korist. Več težav so imele v drugem, ključen pa je bil razplet tretjega niza. Ankarančanke so imele na voljo tri žoge, s katerimi bi lahko osvojile 24. točko, a so pobudo in niz prepustile gostjam. Ker so na Koroškem prvo tekmo izgubile s 3:1, so bile v četrtem nizu pod velikim psihološkim pritiskom, saj gostjam niso smele prepustiti več kot 16 točk. Dobile so ga ravno s 25:16, kar je pomenilo enako točkovno razliko kot v prvem dvoboju.

Sledil je zlati niz, v katerem so prišle do izraza izkušnje gostij. Pri vodstvu s 4:2 si je gleženj poškodovala korektorica Natali Pavič, Korošice pa so odsotnost ene od pomembnejših igralk izkoristile.

V finalu končnice druge DOL se bosta tako pomerili moštvi Prevalj in Kostmanna. Ankarančanke so bile po dvoboju razočarane, saj so redni del končale z 18 zmagami in brez poraza. Ključen je bil poraz na prvi tekmi v Slovenj Gradcu, na kateri zaradi maturantskega plesa niso nastopile v popolni postavi, nasprotnice pa niso želele spremeniti termina dvoboja. DES