Nova zmaga Luke Koper

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 6. kroga modre skupine 2. dela 1. DOL Radenska Naturelle premagale Kemo Puconci s 3:1 (21, -26, 19, 15).

Odbojkarice Luke Kopra so zabeležile novo zmago Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Odbojkarice Luke Kopra so zabeležile novo zmago Foto: Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Koprčanke so že na začetku prevzele pobudo, a so do drugega tehničnega odmora drugega niza držale le minimalno vodstvo.

Dvorana Bonifika, gledalcev 40, sodnika: Atanasov (Kranj), Markelj (Bled). Luka Koper: Barič 18, A. Lucas, Jančar, Kušar, Bratož 11, Ferlinc 8, D. Lucas 16, Lovšin, Korošec 9, Pušnik, Kaker 14, Flego. Kema Puconci: Koler, Praprotnik 4, Vidonja 6, Franko, Škraban 17, Banfi 1, Donša 9, Borko 21, Frumen 2, Topolovec 9.

Po odmoru so z delnim izidom 5:2 prišle do vodstva z 21:16, kar je zadostovalo tudi za vodstvo v nizih. Ko je bilo v drugem nizu na semaforju 11:8, je bilo videti, da bodo domače prišle tudi do vodstva z 2:0. A s petimi zaporednimi točkami so do vodstva prišle Prekmurke, ki so nato vodile tudi z 19:16, toda na 23. točki sta bili ekipi izenačeni. Prvo zaključno žogo so imele gostiteljice, ki so zapravile tudi drugo, za kar je sledila kazen, saj so drugo zaključno žogo izkoristile gostje.

Te so bile v tretjem nizu enakovredne do izida 9:9, potem pa so Primorke pobegnile (15:11, 18:12), kar je bilo dovolj za vodstvo z 2:1, ki so ga v nadaljevanju brez težav še povišale. Kema je imela nekaj upanja le do drugega tehničnega odmora, ko je zaostajala z 12:16. Toda že nekaj trenutkov pozneje so domače vodile z 20:13 in zmagovalec je bil odločen.