Maratonska sobota

V letošnjem odbojkarskem prvenstvu se še ni zgodilo, da bi se kar šest prvoligaških tekem končalo po petih nizih. Na Primorskem sta kratko potegnila Hit Nova Gorica in Go Volley, v drugi ligi pa dekleta OK Ankaran Hrvatini nadaljujejo pohod proti elitnemu tekmovanju.

Kanalski blok ni mogel zaustaviti Natali Pavić (št. 10). V ozadju akcijo svoje ekipe spremlja trenerka Nataša Stanić. Foto: Igor Mušič
Kanalski blok ni mogel zaustaviti Natali Pavić (št. 10). V ozadju akcijo svoje ekipe spremlja trenerka Nataša Stanić. Foto: Igor Mušič

1. DOL moški

9. krog- Panvita Pomgrad : Triglav 3:2, Šoštanj Topolšica : Salonit Anhovo 1:3 (-16, 24, -18, -17), Go Volley : Kropa 2:3 (-17, -21, 19, 24, -10), Krka : Maribor 3:0.

Primorska para 10. kroga (8. decembra) - Salonit Anhovo : Panvita Pomgrad, Maribor : Go Volley.

Šoštanj T. : Salonit 1:3

ŠOŠTANJ> ŠD Šoštanj, gledalcev 200, sodnika Skudnik in Štumpfelj (oba Mežica); po nizih: -16, 24, -18, -17.

Salonit Anhovo: Česnik, Koncilja 11, Lazar 1, J. Kovačič, A. Kovačič, Pirih, Paliska 16, Mijatović 8, Bregant 17, Jereb 4, Krivec, Čabarkapa 19. Trener: Andrej Urnaut.

Srednjeevropska liga, 9. krog, moški - Mladost Kaštela : ACH Volley 0:3 (za ACH Matej Vidič 1); vrstni red 1. ACH 27, 2. Tirol, 3. Bratislava po 16; ženske - Split : Calcit 0:3 (za Calcit Eva Mori 2); vrstni red - 1. Post 23, 2. Slavia 22, 3. Calcit 18.

Ker je Salonit čvrste novince s Štajerske v Kanalu že spoznal, je tokrat na gostovanju z ostrim servisom in višino pri mreži že v prvem nizu pokazal, da bodo Šoštanjčani verjetno ostali praznih rok. Nižji domačini so sicer v drugem nizu izkoristili nekaj napak cementarjev in izenačili na 1:1. Tekma je bila zanimiva še do polovice tretjega niza, po tem pa so Kanalci napade tekmeca skoraj povsem ustavili in dosegali lahke točke iz nasprotnih akcij, kjer je bil nerešljiva uganka Dejan Čabarkapa.

Go Volley : Kropa 2:3

NOVA GORICA> Dvorana v športnem parku, gledalcev 150, sodnika Dugar (Kanal) in Perčič (Kamnik); po nizih: -17, -21, 19, 24, -10).

Go Volley: Vrtovec 10, Oberdank 5, McGovern 4, Vidmar 1, Čuturić 33, Filiputti 1, Konjedic, Sirk, Savičić 7, Bregar 18, Tomić 5, Gašparin. Trener: Jasmin Čuturič

Ekipi sta na tekmi poskrbeli za presenečenje - za pozitivno gostje, ki so prav v Novi Gorici dosegli prvo zmago v sezoni, za negativno pa domačini. Ti so se zaradi težav s poškodbami že pripravljali na to, da bodo morali igrati tudi brez prvega sprejemalca Jasmina Čuturiča, a je ta vendarle stisnil zobe in celo odigral najboljšo tekmo sezone, kar pa ni bilo dovolj za zmago. V igri Novogoričanov je bilo ogromno vzponov in padcev. Odsotnost napadalca Aljoše Orla in blokerja Israela Dos Santosa se je zelo poznala, manjkal pa je tudi pravi učinek drugega sprejemalca, Darija Savičića. Kljub vsem težavam bi Go Volley moral zmagati. V petem nizu je vodil s 7:3, in nadzoroval dogodke do izida 9:9, po tem pa je sledil popoln mrk. Ob porazu je za Primorce spodbudno vsaj to, da sta uspešno igrala mlada blokerja Miha Bregar in Matic Vrtovec.STA, IM

1. DOL ženske

9. krog - Hit Nova Gorica : Kema 2:3 (15, -21, -23, 20, -12), Luka Koper : Grosuplje 3:2 (-22, 22, 11, -15, 12), Vital : Aliansa 2:3, Zgornja Gorenjska : Formis 3:2.

Primorska para 10. kroga (8. 12.) - Aliansa : Hit Nova Gorica, Kema : Luka Koper.

Luka Koper : Grosuplje 3:2

KOPER>Dvorana Bonifika, gledalcev 150, sodnika Kern (Kr) in Markelj (Bled); po nizih: -22, 22, 11, -15, 12.

Luka Koper: Barič 8, Jančar, Kušar, Bratož 16, Ferlinc 16, Lucas 8, Lovšin, Korošec 1, Pušnik 1, Kaker 10, Flego. Trener: Marko Kalc.

Koprčanke so z nepričakovano veliko truda le ugnale zadnjo ekipo z lestvice in se utrdile na drugem mestu. Grosupeljčanke so očitno prebrodile jesenske težave, povezane s poznim sestavljanjem zasedbe. V prvih dveh nizih je zmagovalca odločala (ne)zbranost ključnih igralk v končnicah. V tretjem nizu je Luka Koper zaigrala stabilno in pokazala, kolikšna je kakovostna razlika, v četrtem pa je bilo napak spet preveč in tako je odločitev padla v petem nizu. V njem so Koprčanke že na začetku prišle do prednosti, ki so jo nato držale do končne zmage.

Hit N. Gorica : Kema 2:3

NOVA GORICA>Športni park Balon, gl. 120, sodnika Perčič (Kamnik) in Dugar (Kanal); po nizih: 15, -21, -23, 20, -12.

Hit Nova Gorica: Vogrič 14, Batič, Grudina 9, Preradović 9, Pahor, Lipovž 2, Spačal 11, Kerpan, Komel, Božič, Marinič, Brešan 19. Trener: Miloš Velikonja

Že pred dvobojem je bilo jasno, da bo obračun neposrednih tekmecev za vstop v skupino za prvaka dolg in izenačen, žal pa Novogoričanke prednosti domačega parketa in izkušenejše prve postave niso izkoristile. Največja težava hitovk je bil servis. Tako pri izvajanju kot pri sprejemanju je bilo preveč napak, manjkal pa je tudi običajen napadalski delež veteranke Katarine Spačal. Prvi niz so domačinke sicer odigrale dobro. Ob stabilnem nadaljevanju bi bržkone zmagale, a se je zasukalo drugače. Primorke v enakovrednem drugem in tretjem nizu nikakor niso uspele učinkovito zaključiti akcij v ključnih trenutkih. V četrtem so se spet pobrale, v petem pa se je ponovila slika iz drugega in tretjega niza.

STA, IM

2. DOL zahod ženske

7. krog - Vital II : Triglav Kranj 3:1, Neptun Kanal : Ankaran Hrvatini 0:3 (-20,-7,-8), Hit Nova Gorica II : Grosuplje II 3:1 (-21,18,14,12), Luka Koper mlade : Ljubljana 3:1 (28,20,-22,14), Mladi Jesenice : Novo mesto 1:3; vrstni red - Ankaran Hrvatini 21, Triglav, Novo mesto po 12, Ljubljana, Mladi Jesenice po 11, Neptun Kanal 10, Luka Koper mlade, Vital II po 9, Hit Nova Gorica II 7, Grosuplje II 3.

Neptun Kanal : Ankaran Hrvatini 0:3

KANAL> Športna dvorana OŠ, gledalcev 30, sodnika Villalba in Vidmar (oba Go); po nizih : -20,-7,-8.

Neptun Kanal: Čufer, Blažič, Pičulin, Jug, Kacin, Sirk, Gregorčič, Simčič, Krpan, Š. in P. Marušič. Trener: Patricija Mori.

Ankaran Hrvatini: Kolar, Šverko, Angelini, Gec, Pavić, Cerovac, Lovšin, Bičič. Trener: Nataša Stanić.

Derbi najboljših primorskih ekip druge lige je maloštevilnim gledalcem prinesel zanimivo odbojko le v prvem nizu, v katerem so šestouvrščene Kanalke z vodilno ekipo držale korak do končnice. V nadaljevanju so Ankarančanke uveljavile premoč v višini in predvsem v izkušnjah, saj imajo vendarle prvo postavo polnoletnih deklet, Kanalke pa kot novinke v drugi ligi tekmujejo z mešanico pionirk, kadetinj in mladink. Po dobri uri odbojke sta bili obe trenerki zadovoljni. Patricija Mori, Neptun Kanal: “Nisem pričakovala, da bomo kot novinke tako visoko, seveda pa se pozna, da iz naše ekipe dekleta stalno odhajajo v močnejša okolja, vrzeli pa nadomeščamo tudi s pionirkami.”

Nataša Stanić, Ankaran Hrvatini: “Sedaj se kažejo sadovi desetletnega dela v domači odbojkarski šoli. Dekleta si želijo v prvo ligo. Konkurenca bo sicer huda, a smo igralsko na izziv pripravljene. Večje težave bodo glede pogojev dela. Naša telovadnica komaj zadošča za drugo ligo, prvo pa bi morali igrati na Škofijah ali v Kopru.” IM

Nižje lige

> 3. liga zahod moški, 9. krog, primorska izida - Go Volley II : Ljubljana 3:1 (22,-21,14,25), Salonit Anhovo II : Črnuče ACH II 3:1 (16,20,-24,20); vrstni red - 1. Brezovica 21, ... 4. Salonit Anhovo II 16, 6. Go Volley II 13 (11 ekip).

>3. liga zahod ženske, 9. krog, primorski izidi - Kostak-Elmont : Luka Koper III 3:0 (13,13,15), Piran : Triglav II 3:1 (14,-15,17,11), Galeb grup Robotina : Logatec 3:1 (11,-26,20,14); vrstni red - 1. Calcit II 24,...3. Galeb grup Robotina 21, 8. Piran 8, 10. Luka Koper III 7 (12 ekip).