Dvojno veselje v Novi Gorici

Odbojkarski konec tedna je razžalostil le Kanalce. Zmagali so vsi preostali primorski prvoligaši, na čelu druge oziroma tretje lige pa so Ankarančanke in Izolanke.

Pri Go Volleyu je za organizatorja izjemnih 16 točk dosegel Strahinja Kuburović (levo) Foto: Igor Mušič
Pri Go Volleyu je za organizatorja izjemnih 16 točk dosegel Strahinja Kuburović (levo) Foto: Igor Mušič

1. DOL moški, za prvaka

4. krog - Panvita Pomgrad - Salonit Anhovo 3:0 (17, 19, 16), Go Volley : Maribor 3:2 (17, 23, -17, -16, 14), Calcit : ACH Volley preloženo.

Primorska para 5. kroga (12. februarja) - ACH Volley : Go Volley, Salonit Anhovo : Calcit.

Go Volley : Maribor 3:2

NOVA GORICA > Dvorana v športnem parku, gledalcev 50, sodnika Tomec (Nm) in Adrović (Kamnik); po nizih 17, 23, -17, -16, 14.

Go Volley: Vrtovec 16, Basaneže 15, Konjedic 2, Filiputti 2, Savičić 16, Bregar 13, Kuburović 16, Gašparin. Trener: Jasmin Čuturič.

Moški, srednjeevropska liga, 12. krog - Posojilnica Dob : ACH Volley 2:3 (za Dob Koncilja 8, za ACH Bregant 3, Vidič 5); vrstni red ACH Volley 33, Dob 31, Chemes 21, Amstetten (14, vsi uvrščeni na zaključni turnir, ki bo v Pliberku 11. marca).

Novogoričani so očitno prebrodili dolgo krizo, saj so prvič v sezoni premagali Mariborčane. Želja po prekinitvi negativnega niza je bila očitna od prvega udarca. Gostje so sicer v drugem nizu pokazali pričakovano raven igre, a so Primorci z raznovrstnostjo in borbenostjo povedli v nizih z 2:0. V tretjem nizu sta natančnost in ostrina pri Go Volleyu padla, Maribor pa je z večjim izborom igralcev prevzel pobudo in gladko dobil tretji in četrti niz. Odločitev je padla v petem, ko je vsaki točki sledilo izenačenje, po izidu 13:13 pa so imeli bolj natančno roko Novogoričani, pri katerih je najboljšo tekmo v sezoni odigral organizator Strahinja Kuburović in dosegel zanj izjemnih 16 točk. Prav tako učinkovit je bil tudi mladi napadalec Matic Vrtovec.

Panvita P. : Salonit 3:0

MURSKA SOBOTA > Dvorana OŠ 1, gledalcev 250, sodnika Valentar (Prevalje) in Štumfelj (Mežica); po nizih: 17, 19, 16.

Salonit Anhovo: Šarić, Česnik 6, Lazar 1, Marušič 3, Karnel, Kovačič, Dos Santos 13, Sirk 2, Mijatović 7, Okroglič 5, Krivec 1. Trener: Leon Schilling.

Kanalci verjetno že pred odhodom v Mursko Soboto niso verjeli, da lahko brez poškodovanih ključnih sprejemalcev Dejana Čabarkape (sicer najučinkovitejši v moštvu, ni stopil na parket) in Jureta Okrogliča (igral je le za silo pripravljen) odnesejo točke iz vedno vročega Prekmurja. Vsega je bilo konec po komaj uri in 13 minutah. Ob pomanjkljivem sprejemu Salonit nikakor ni uspel najti poti mimo bloka domačih.

STA, IM

1. DOL ženske, za prvaka

4. krog - Go Volley : Formis 3:0 (18, 21, 17), Kema Puconci : Braslovče 0:3, Calcit : NKBM 1:3.

Primorski par 5. kroga (12. februarja) - NKBM : Go Volley.

Go Volley : Formis 3:0

NOVA GORICA > Dvorana v športnem parku, gledalcev 40, sodnika Tomec (Nm) in Adrović (Kamnik); po nizih: 18, 21, 17.

Go Volley: Bavdaž 6, Leban Čičić 1, Grudina 14, Spačal 12, Kolbl 8, Komel 6, Marušič 5, Pahor. Trener: Vasja Samec Lipicer.

Novogoriške odbojkarice so potrdile vzpon forme, saj so po vrsti prvič v sezoni premagale prvo in drugo ekipo prvega dela prvenstva. Ponovno sta pri mreži kraljevali napadalka Katarina Spačal v napadu in Tina Grudina v bloku, z dobrim servisom, sprejemom in napadi z različnih položajev pa so pomagale tudi soigralke. Vse končnice nizov je Go Volley odigral zbrano, zato dvoma o tem, kdo bo zmagal, ni bilo.

1. DOL ženske, za obstanek

3. krog - Luka Koper - Aliansa 3:0 (13, 20, 22), Vital : Zgornja Gorenjska 3:1 (za Vital Vogrič 17).

Primorski par 4. kroga (15. februarja) - Luka Koper : Vital.

Luka Koper : Aliansa 3:0

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 50, sodnika Novak (Dvor) in Dugar (Kanal); po nizih: 13, 20, 22.

Luka Koper: Barič 9, Kušar, Ferlinc 7, D. Lucas 8, Kramolc 11, Lovšin 2, Korošec 4, , Kaker 13, Flego. Trener: Marko Kalc.

Po ponesrečenem prvem delu sezone, ko niso ujele skupine za prvaka, so si Koprčanke z zmagovitim nizom matematično že zagotovile prvoligaški obstanek. Dobra igra in gladka zmaga s tekmicami iz Savinjske doline dajeta upanje na še preostale zmage v skupini za obstanek in na dobre četrtfinalne tekme.

Nižje lige

> 2. DOL ženske, 14. krog - Ankaran : Mladi Jesenice 3:0 (16,11,9), Grosuplje : Novo mesto 3:1, Ljubljana : Vital II 3:1, Triglav : Neptun Kanal 3:0 (12,14,21), Žirovnica : Calcit II 3:2; vrstni red - Ankaran 41, Vital II 27, Novo mesto, Ljubljana po 25, Triglav 22, Calcit II 17, Neptun Kanal, Žirovnica po 16, Grosuplje 12, Mladi Jesenice 9.

> 3 DOL zahod moški, 14. krog,primorski izid - Salonit Anhovo II : Črnuče ACH II 1:3 (-22,23,-16,-17); vrstni red - 1. Logatec 37, 2. Triglav II 33..., 10. (zadnji) Salonit II 3.

> 3 DOL zahod ženske, 14. krog, primorski izidi - Šk. Loka : Luka Koper mlade 3:1 (10,-18,14,14), Galeb grup Robotina : Piran 3:0 (15,21,9); vrstni red - 1. Galeb grup Robotina 35, 2. Šk. Loka 28..., 4. Piran 21, 6. Luka Koper mlade 14, 9. (zadnja) Luka Koper III 0.