Četrtfinale odbojkarskega DP: poraz Koprčank

S torkovo vnaprej odigrano tekmo v Kopru se je začelo četrtfinale odbojkarskega državnega prvenstva. Mariborčanke so pričakovano slavile, ostale ženske tekme pa so bile sinoči.

S torkovo vnaprej odigrano tekmo v Kopru se je začelo četrtfinale odbojkarskega državnega prvenstva Foto: Tomaz Primozic/Fpa
S torkovo vnaprej odigrano tekmo v Kopru se je začelo četrtfinale odbojkarskega državnega prvenstva Foto: Tomaz Primozic/Fpa

Luka Koper : NKBM Branik 1:3

KOPER > Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100, sodnika Milojević (Lj) in Pevc (Škofja Loka); po nizih: 23, -19, -18, -15.

Luka Koper: Lucas, Jančar, Kušar, Ferlinc, D. Lucas, Cesar, Lovšin, Vedlin, Korošec, Pušnik, Kaker, Flego. Tr.: Marko Kalc.

Odbojkarice NKBM Branika so v Kopru upravičile vlogo favorita. Koprčanke, ki so v četrtfinale vstopile kot sedma ekipa DP, velja pohvaliti za borbenost. Prvi niz so odigrale na visoki ravni - od servisa naprej - in brez napak. V končnici očitno presenečene Štajerke so ostale celo praznih rok.

V nadaljevanju je prednost gostij v višini, izkušnjah in dolžini klopi počasi le prišla do izraza, čeprav so Primorke drugi niz nadaljevale na ravni prvega. Do izida 12:12 so zdržale, nato pa so Mariborčanke izkoristile vsako napako. Tudi tretji niz je bil do polovice zanimiv, v končnici pa je bila NKBM premočna. V četrtem nizu so Koprčankam pošle moči. Povratna tekma v Mariboru bo že jutri.STA