Zmagal je le Puntar

Osmi krog prve futsal lige je na Primorskem prinesel veselje le tolminskemu Puntarju. Kobariški Oplast je remiziral, praznih rok pa je doma ostal Bronx.

Tolminci (v rumenem) so  slavili, Kobaridci pa izgubili Foto: Drago Julijan
Tolminci (v rumenem) so slavili, Kobaridci pa izgubili Foto: Drago Julijan

> 1. SFL, 8. krog - FC Litija : Nazarje Glin 5:1 (2:1), Puntar : Slovenske Gorice 5:3 (3:2; 1:0 Gregorčič 12, 2:0 Uršič 14, 2:1 Živko 17, 2:2 Živko 19, 3:2 Melink 20, 4:2 Melink 32, 4:3 Čuček 37, 5:3 Rutar 40), Dobovec Trgovine Jager : Oplast 2:2 (2:2; 1:0 Rusmir 4, 2:0 Marot 10, 2:1 Sovdat 19, 2:2 Ručna 20), FC Bronx : Vuko Ljubljana 2:5 (1:1;1:0 Šmon 6, 1:1 Brkić 14, 1:2 Korada 29, 1:3 Korada 36, 2:3 Šmon 39, 2:4 Bratić 40, 2:5 Brkić 40).

Vrstni red - Dobovec 20, Litija 19, Puntar 14, Bronx 13, Oplast 12, Vuko 6, Nazarje 4, Slovenske Gorice 3.

Tesen dvoboj za vrh med Dobovcem in Litijo se nadaljuje, med zasledovalci pa si je opomogel le tolminski Puntar ki je po pričakovani zmagi s kandidatom za izpad iz lige napredoval na tretje mesto. Državni prvaki iz Litije meljejo tekmece še naprej. Tokrat je dva gola za njihove nove točke v Nazarjah prispeval tudi Primorec Damir Pertič.

Puntar je imel doma s Štajerci veliko dela. Zlomil jih je šele v drugem polčasu, ko je dvakrat zadel hitri Benjamin Melink. Skoraj tako kot Tolminci s pričakovano zmago so lahko zadovoljni tudi v Kobaridu, saj so domov prinesli točko s težkega gostovanja pri vodilnem Dobovcu. Jaka Sovdat in Jani Ručna sta poskrbela, da je bilo vodstvo domačih izničeno, dragocen remi pa je z odličnimi obrambami v drugem polčasu Primorcem ohranil vratar Marko Kurinčič.

Na Škofijah se je favorizirani Bronx pustili presenetiti v minulih krogih precej manj uspešnim Ljubljančanom. Usoden za Primorce je bil nekdanji reprezentant Siniša Brkić, ki je zadel dvakrat.