Tolminci vodijo za 10 točk

Vodilno moštvo je visoko zmagalo, a bi se tekma lahko obrnila tudi drugače. Dekančani so zelo hitro strli Mirence. Ajdovci so znali nadoknaditi zaostanek.

Tolminci na lestvici 3. SNL zdaj   vodijo za 10 točk Foto: Leo Caharija
Tolminci na lestvici 3. SNL zdaj vodijo za 10 točk Foto: Leo Caharija

23. krog - Ivančna Gorica : Zagorje 1:1 (1:1), Rudar Trbovlje : Zarica Kranj 3:3 (1:1), Sava Kranj : Jezero Medvode 0:3 (0:0), Brda : Calcit Kamnik 3:0 (brez boja).

Izola : Tolmin 1:4 (1:2)

IZOLA > Mestni stadion, gledalcev 120, sodnik Žnidaršič (KR). 0:1 Lo Duca (14), 0:2 Urbančič (17), 1:2 Peroša (32), 1:3 Volarič (71), 1:4 Da. Sokanović (74).

Izola: Rupnik, Tadić, Maver, Maršič, Sajinčič, Peroša, Brnadić, Iriškić (od 81. Poletti), Tomažič, Maletić (od 46. Perpar), Finkšt. Trener: Čotar.

Tolmin: Baloh, Lipužič, Kos, Šuligoj, Zornik, Kravanja (od 78. Kucalović), Rakušček, Volarič, Urbančič (od 55. De. Sokanović), Lo Duca, Da. Sokanović (od 81. Petrovič). Trener: Kanalec.

Pobudo so prevzeli Tolminci, prvo priložnost pa so imeli Izolani. Tomažič je padel v kazenskem prostoru, a sodnik ni dosodil enajstmetrovke. Izolani so nekaj časa razmišljali o domnevni krivici, kar so gostje izkoristili. Dvakrat so izigrali obrambo, tako da sta se Lo Duca in Urbančič znašla sama pred golom in zadela. Po spet bolj agresivni igri Izole je Tomažič prodrl in podal Peroši, ki je zadel desni spodnji desni kot. Igra je bila še naprej enakovredna, a so Tolminci še dvakrat kaznovali neizkušenost domačih. Po slabi podaji domačega branilca je zadel Volarič, po protinapadu pa je še Dalibor Sokanović.

Jadran : Adria 5:0 (2:0)

DEKANI > Igrišče I. Gregoriča, gledalcev 100, sodnik Lazić (LJ). Strelci - 1:0 Grdina (2), 2:0 Smrtnik (11), 3:0 Gavrić (68), 4:0 Smrtnik (73 z 11m), 5:0 Knafelc (83).

Jadran: Adam, Bržan, Novak, Vatovec, Ugrin, Redjepi (od 48. Ščulac), Grdina, Gavrić, Lekič (od 60. Knafelc), Babič (od 81. Palčič), Smrtnik. Trener: D. Ščulac.

Adria: Urdih, Godnič, Furlan, Sardoč, Žigon, Batič, Baša, Dornik (od 73. Lutman), Frelih, Žibernik, Zovatto. Trener: Mozetič.

V drugi minuti je Grdina iz kota kratko podal, spet sprejel žogo in jo močno poslal v sredino, kjer se je nihče ni dotaknil, preden je šla v mrežo. Čez devet minut sta Lekič in Smrtnik izpeljala protinapad za 2:0. Sredi drugega polčasa je Gavrić izkoristil predložek Smrtnika. Ta si je nato priboril enajstmetrovko in jo uspešno izvedel. Končni izid je postavil Knafelc.

Škou : Tabor 2:1 (0:0)

AJDOVŠČINA > Nog. stadion, gled. 150, sod. Tošeski (Medvode). Strelci - 0:1 Stančič (52), 1:1 Berginc (72 z 11m), 2:1 Berginc (89).

Ajdov. Škou: Brecelj (83. R. Filipič), Curk, Stibilj, Žgur, Krapež (63. Dobrijević), Ivanović, Vidmar, Kadrija, E. Filipič (54. Žižmond), Smajila, Berginc. Tr. Modrijan.

Tabor: Bole, Kršić, Pirc, Čvokić, Podgoršek, P. Barut, Stančič, Makivić, Pandža (54. Bombač), K. Kariž (71. Matkovič), U. Barut.

Prvi polčas je minil brez priložnosti, saj nobena ekipa ni tvegala ničesar. Po napaki domače obrambe je Stančič povedel Sežance v vodstvo. Nato so se domači odprli, sledilo je ogromno nevarnih akcij na obeh straneh, dve je izkoristil Berginc. Najprej je izkoristil najstrožjo kazen po prekršku nad Smajilo, pred koncem pa je natančno ustrelil s 16 metrov.BK