Spodrsljaj Puntarja

V malonogometnem državnem prvenstvu so se s prvimi četrtfinalnimi tekmami začeli izločilni boji. Že uvodoma se je opekel tolminski Puntar. Presenetil ga je ljubljanski Vuko.

Dani Vulikić je Bronxu nasul tri zadetke Foto: Julijan Drago
Dani Vulikić je Bronxu nasul tri zadetke Foto: Julijan Drago

TOLMIN> Nogometaši Vuka Ljubljane in Oplasta so na prvih četrtfinalnih tekmah 1. slovenske futsal lige zmagali in so si si pred povratnimi tekmami (igra se na dve zmagi), ki bodo 8. februarja, na široko odprli pot v polfinale. V škripcih sta se znašli primorski ekipi Puntar in Bronx. V polfinale sta se že direktno uvrstili vodilni ekipi prvega dela, Litija in Dobovec.

Na gladko pot v polfinale so računali tudi pri tolminskem Puntarju, ki je zbral v rednem delu prvenstva skoraj trikrat več točk od ljubljanskega Vuka, vendar so Primorci senzacionalno izgubili kar z 1:6. Mrežo Tolmincev je načel njihov nekdanji član Siniša Brkić. Zaostanek 0:2 ob polčasu je še dajal nekaj upanja na preobrat, a je bilo ob jalovosti domačih vsega konec v 28. minuti, ko je za goste zadel še Mišel Žalac. Tudi nadaljevanje je bilo za Primorce žalostno, saj so častni gol dosegli pri izidu 0:6.

V Kobaridu je bilo pričakovati derbi sosedov na lestvici rednega dela (četrti domačini, peti gostje), a od derbija ni ostala niti prva črka. Oplast je kar z 8:0 ponižal Bronx s Škofij, ki je dopotoval okrepljen z Rokom Grželjem, kar pa ni prav nič pomagalo. Usoden je bil mrk gostov med 11. in 13. minuto, ko je kar dvakrat zadel Rajko Uršič, gol pa je dodal še Dani Vulikić.

Izida prvih četrtfinalnih tekem - Puntar : Vuko Ljubljana 1:6 (0:2; 0:1 Brkić 16, 0:2 Mehić 17, 0:3 Žalac 28, 0:4 Brkić 32, 0:5 Drobnič 39, 0:6 Petrovič 39, 1:6 Ručna 40), Oplast : Bronx 8:0 (4:0; 1:0 Uršič 11, 2:0 Vulikić 11, 3:0 Uršič 13, 4:0 Sovdat 20, 5:0 Sovdat 25, 6:0 Vulikić 25, 7:0 Vulikić 32, 8:0 Lenarčič 40).