Slovo Puntarja in Bronxa

Druge četrtfinalne tekme državnega prvenstva v futsalu so že prinesle preostala polfinalista. Litiji in Dobovcu sta se pridružila kobariški Oplast in ljubljanski Vuko.

Napredovanje Oplasta je v končnici potrdil Dani Vulikič Foto: Julijan Drago
Napredovanje Oplasta je v končnici potrdil Dani Vulikič Foto: Julijan Drago

NOVA GORICA> Končnica za prvaka se bo nadaljevala 19. februarja, polfinalna para pa sta Litija : Oplast in Dobovec : Vuko. Tekmeci bodo igrali na tri zmage. Za dva od treh primorskih predstavnikov v boju za naslov se je pot končala že v četrtfinalu. Presenetljivo je slovo tretjeuvrščene ekipe po rednem delu, Puntarja, ki so ga po dveh tekmah izločili Ljubljančani. Gostitelji so hitro povedli, odločitev pa je padla v uvodnih minutah drugega polčasa, ko so Ljubljančani hitro dosegli še dva zadetka in zatem vodstvo povišali na neulovljivih 4:0. Puntar je v končnici le ublažil poraz.

V primorsko obarvanem obračunu je Oplast upravičil vlogo papirnatega favorita. V uvodnih minutah drugega polčasa je povedel že s 3:0, a so se Škofjoti z zaporednima goloma vrnili v igro. Napredovanje Oplasta, pri katerem se je poškodoval Rajko Uršič, je v končnici potrdil Dani Vulikič.

Četrtfinale, drugi tekmi - Bronx : Oplast 2:4 (0:2; 0:1 Ručna 5, 0:2 Suhopoljac 12 ag, 0:3 Ručna 23, 1:3 Hrvatin 24, 2:3 Radiškovič 33, 2:4 Vulikič 39; 0:2 v zmagah), Vuko : Puntar 4:2 (1:0; 1:0 Korada 5, 2:0 Drobnič 22, 3:0 Žalac 26, 4:0 Korada 33, 4:1 Rosič 39, 4:2 Štendler 39) (2:0 v zmagah).ASO