Puntar slavil v Kobaridu

Zadnji krog rednega dela DP v futsalu je obeležil posoški derbi v Kobaridu, kjer je Puntar presenetil favorita, domači Oplast.

Odločilni zadetek na posoškem derbiju je dosegel Andrej Rutar (levo) Foto: Julijan Drago
Odločilni zadetek na posoškem derbiju je dosegel Andrej Rutar (levo) Foto: Julijan Drago

KOBARID > Posoški derbi je po disciplinirani igri trdih obramb pripadel tolminskemu Puntarju (1:2), ki je v Kobaridu pred 350 gledalci pokazal več učinkovitosti od domačega Oplasta. Gostitelji so imeli že pred dvobojem zadnjega kroga rednega dela prvenstva zagotovljeno drugo mesto in s tem neposreden vstop v polfinale. To pravico si je pridobila tudi vodilna Litija, ki je - tudi z zadetkoma Primorca Damirja Pertiča - le remizirala z Velikimi Laščami, ki se selijo v drugo ligo.

Oplast je derbi pričakovano silovito začel in povedel z golom Roka Hrasta, a je že pred odmorom izenačil Nejc Hozjan. Odločitev o zmagovalcu je padla v 32. minuti, ko je natančno meril Puntarjev Andrej Rutar.

2. SFL, 16. krog, primorski izid - Benedikt : Irbis PH Ilirska Bistrica 4:2 (2:0); vrstni red -1. Kebelj 32, 2. Fragmat 31, 3. Irbis PH Ilirska Bistrica 22 ..., 5. Kix 16 (7 ekip).

Derbi sta trenerja ocenila takole, Saša Leban (Oplast): “Dvoboj je bil zanimiv, a priložnosti ni bilo veliko. Fantje so odigrali odlično. Puntar je pokazal nekaj več, a smo se mu dobro zoperstavili v obrambi. Na koncu smo naredili napako, ki je bila usodna.” Njegov trenerski kolega pri Puntarjih, Matej Kavčič, je dodal: “Zadovoljen sem z zmago. Tekma je bila gledljiva. Se je pa videlo, da je Oplast oslabljen.”

Bronx na gostovanju pri Dobovcu ne glede na izid tekme ni mogel pridobiti nič pomembnega, zato je zaigral predvsem primorski podmladek. Ta se je v prvem polčasu dobro držal. Klemen Mesarec je v zadnji minuti prvega polčasa izenačil na 6:6, a so Škofjoti tik pred odmorom dobili gol, ki je nakazal preobrat. Naslednjič se je mreža Bronxa zatresla takoj po vrnitvi na igrišče, po tem pa je bilo pravega odpora konec.

Prvenstvo se bo nadaljevalo 14. marca s četrtfinalnimi tekmami. Primorska predstavnika Puntar in Bronx se bosta pomerila kar med seboj.

> 1. SFL, 14. krog - Oplast : Puntar 1:2 (1:1 - 1:0 Hrast 14, 1:1 Hozjan 16, 1:2 Rutar 32), Dobovec : Bronx 10:6 (7:6 - 1:0 Marot 2, 1:1 Kapun 3, 1:2 Tatić 4, 1:3 Kapun 5, 2:3 Lojen 7, 3:3 Lojen 8, 3:4 Kapun 10, 4:4 Vojsk 11, 5:4 Vojsk 11, 5:5 Kapun 14, 6:5 Marot 17, 6:6 Mesarec 20, 7:6 Vojsk 20, 8:6 Lojen 21, 9:6 Vojsk 40, 10:6 Lojen 40), Velike Lašče : Litija 4:4 (1:2), Brezje Maribor : Sevnica 10:4 (5:3); vrstni red- Litija 32, Oplast 30, Sevnica 25, Puntar 19, Bronx, Dobovec 16, Brezje 8, Velike Lašče 7.STA, IM