Puntar je že izpadel!

Ligaški premor so klubi malega nogometa izkoristili za tekme osmine finala slovenskega pokala. V četrtfinale sta se med primorskimi prvoligaši uvrstila Oplast in Bronx, Puntar pa je presenetljivo izpadel.

Primož Zorč
Primož Zorč

AJDOVŠČINA > Za primorske ljubitelje malega nogometa je bilo konec tedna na tekmah osmine finala slovenskega pokala edino domače prizorišče Ajdovščina, kjer se je zgodilo veliko presenečenje. Domači drugoligaš Kix je namreč izločil eno najboljših slovenskih ekip, tolminski Puntar. Ajdovci so se v prvem polčasu odlično branili, v drugem, ko so se Tolminci preveč odprli, pa so po golu Asmirja Sukanovića povedli celo z 2:0. Gostje so do izenačenja in preobrata prišli po zadetkih Aljaža Laharnarja in Andreja Rutarja, a je v zadnjih treh minutah Ajdovec Jani Petrovčič z natančnima streloma poskrbel za presenetljivega potnika v četrtfinale.

Letos najboljše primorsko moštvo, kobariški Oplast, je potrebovalo 16 minut, da je strlo odpor drugoligaša Kebelj. Tedaj je za prvo vodstvo poskrbel Dani Vulikić. Ko je v 28. minuti po golu Primoža Zorča prednost narasla že na 1:5, je bilo upov za Kebelj praktično konec.

Škofijski Bronx je imel v Sodražici z drugoligašem Fragmatom po nepotrebnem veliko dela, saj je zapravil dva gola prednosti, v zadnji minuti pa je Primorce z natančnim udarcem odrešil Rok Grželj.

Državni prvak FC Litija je že uvrščen v četrtfinale, kamor so se po sobotnih tekmah ob že omenjenih prebili še Sevnica, Stripy, in tretjeligaš Slemen. Irbis PH iz Ilirske Bistrice pričakovano ni bil kos prvoligašu Dobovcu.

Pokal Terme Olimia, osmina finala (le ena tekma) - Kix : Puntar 4:3 (0:0 - 1:0 Vanceta 23, 2:0 Sukanović 28, 2:1 Rutar 32, 2:2 Laharnar 34, 2:3 Rutar 35, 3:3 Petrovčič 37, 4:3 Petrovčič 40), Sevnica :Velike Lašče 8:3, Kebelj Mibus Prevozi : Oplast 4:6 (1:3 - 1:0 Jager 11, 1:1 Ručna 16. 1:2 Vulikić 16, 1:3 Zorč 18, 1:4 Uršič 23, 1:5 Zorč 28, 2:5 Habjan 29, 3:5 Krivec 32, ag, 3:6 Ručna 33, 4:6 Jager 40), AKK Šempeter : Stripy 1:13, Irbis PH Iliriska Bistrica : Dobovec 3:5 (1:3- 0:1 Marot 8, 1:1 Brozina 9, 1:2 Repinc 10, 1:3 Šnofl 13, 1:4 Bedek 22, ag., 2:4 Brozina 28, 3:4 Bedek 39, 3:5 Vojsk 40), Fragmat Extrem : Bronx Škofije 2:3 (0:2 - 0:1 Grželj 4, 0:2 Zajc 14, 1:2 Trdan 21, 2:2 Gregorič 32, 2:3 Grželj 39), Slovenske Gorice : Slemen 4:9.