Poraz Novogoričanov s Celjani, sledijo Hrvati

Nogometaši Gorice so včeraj na prvi prijateljski tekmi izgubili z 0:1. Celjani so zmagali z zadetkom Benjamina Verbiča v 87. minuti.

Gorica  (v modrem) se je v Ajdovščini predstavila s kar 23 igralci, a gola rumenim Celjanom ni uspela dati  Foto: Simon Maljevac
Gorica (v modrem) se je v Ajdovščini predstavila s kar 23 igralci, a gola rumenim Celjanom ni uspela dati  Foto: Simon Maljevac

AJDOVŠČINA > Na tribunah ajdovskega stadiona se je v spomladanskih razmerah zbralo nekaj deset nogometnih zanesenjakov. Med njimi je bil Tomaž Kavčič, selektor mlade reprezentance, v kateri je kar nekaj celjskih igralcev, tudi Šempetrc Miha Zajc. Nasploh so gostje, ki so z Novogoričani odigrali svojo drugo pripravljalno tekmo, šli v dvoboj zavzeto, zato ni manjkalo ostrih startov, ter posledično rumenih kartonov in rdeč, ki ga je dobrih pet minut pred koncem prejel Centrih. Tekma je sicer, kot je že običajno za začetek pripravljalnega obdobja, ponudila bolj malo nogometnih užitkov, zato pa je bilo precej dinamike, ki je sicer zaznamovala že oba prvenstvena dvoboja Novogoričanov in Celjanov.

Predvsem novogoriški trener Luigi Apolloni je veliko kombiniral z izborom nogometašev in igralnih vlog. Tekmo je tako brez poškodovanih Cordaza in Vicenteja začela enajsterica, ki je gotovo ne bomo videli igrati skupaj, ko bo šlo zares. Prvič se je predstavil eden od novincev Marshall (preostali trije se bodo ekipi priključili v tem tednu), ob njem pa so od prve minute zaigrali še Štrukelj, Širok, Enow, Berardocco, Checcucci, Modolo, Bazzoffia, Celcer, Danilevičius in Rapaj. V nadaljevanju je priložnost dobila še dvanajsterica: Frlež, Jogan, Gigli, Kavčič, Favalli, Džuzdanović, Vanin, Lapadula, Vetrih, Misuraca, Jakovljević in Coda.

Novogoričani bodo naslednja prijateljska dvoboja odigrali v Novigradu. Tekmeca bosta hrvaška prvoligaša. V nedeljo se bodo pomerili z Zadrom, prihodnjo sredo pa še z Osijekom.ALEŠ SORTA