Oplast izgubil na loteriji

Po petkovi srhljivki in zmagi Litije v tretji tekmi finala so državni prvaki le še korak oddaljeni od ubranitve naslova. Prvo zaključno žogico bodo imeli že jutri v Kobaridu.

Domen Fratina (v rdečem dresu) je z dvema zadetkoma na začetku tekme popeljal gostitelje v vodstvo z 2:0  Foto: Leo Caharija
Domen Fratina (v rdečem dresu) je z dvema zadetkoma na začetku tekme popeljal gostitelje v vodstvo z 2:0  Foto: Leo Caharija

SLOVENIJA > 1. SFL, finale, 3. tekma - Oplast : Predilnica Litija 7:8 (3:2, 4:4; 1:2 v zmagah; 1:0 Fratina 3, 2:0 Fratina 5, 3:0 Pantić 9 ag, 3:1 Pertič 14, 3:2 Osredkar 15, 4:2 Sovdat 22, 4:3 Pertič 30, 4:4 Rosič 36 ag; 6m, Oplast - Fratina, Zorč, Vulikič; Litija: Osredkar, Simeunovič, Fetič, Simič); povratna tekma za tretje mesto - Dobovec Trgovine Jager : Puntar 5:5 (0:2; skupaj 9:10; 0:1 Laharnar 8, 0:2 Štendler 9, 0:3 Štendler 24, 1:3 Marot 26, 2:3 Marot 26, 3:3 Repinc 34, 4:3 Drobne 38, 4:4 Štendler 39, 4:5 Ručna 40, 5:5 Mordej 40); za obstanek, 3. tekma - KMN Slovenske gorice : Kix Ajdovščina 1:0 (0:0; 2:1 v zmagah; 1:0 Čuček 37).

Potem ko je Oplast gladko slavil na prvi, Litija pa na drugi finalni tekmi, je tretji dvoboj v Kobaridu postregel z napetim razvojem dogodkov in dramatično končnico, v kateri so zmagovalca odločili kazenski streli. Na žalost domačih navijačev je krajšo potegnil Oplast, ki pa je veliko priložnost za drugo zmago v finalni seriji zamudil že v rednem delu, v katerem je imel rezultatsko pobudo skoraj vso tekmo. Še več. Po huronskem začetku in zadetkih Domna Fratine so Kobaridci po petih minutah vodili z 2:0, po slabi polovici prvega polčasa pa že s tremi zadetki razlike. Gostje so se z dvema zaporednima goloma do odmora vrnili v igro.

V nadaljevanju so gostitelji hitro spet povedli z dvema zadetkoma prednosti, ki pa so jo gostje najprej prepolovili, štiri minute pred koncem pa po avtogolu tudi izničili. V izvajanju kazenskih strelov so bil bolj srečni in spretni gostje, ki so tako spet prevzeli papirnato vlogo favorita. Naslov lahko osvojijo že jutri v Kobaridu, ob zmagi Oplasta pa bo odločitev o državnem prvaku padla na peti tekmi v Litiji. “Začeli smo dobro in povedli s 3:0, kazenski streli pa so vedno loterija. Nekateri moji fantje se bodo morali zamisliti nad svojo igro,” je po četrti tekmi povedal domači trener Vasja Kovač.

Tretje mesto je po remiju v Dobovcu pripadlo Puntarju, po drugi zmagi nad ajdovskim Kixom pa so obstanku v prvi ligi bližje igralci Slovenskih goric, ki bodo jutri gostili četrto tekmo. ASO