Kekova naveza za hrvaško zmago

Slovenska nogometna reprezentanca do 20 let je regionalni pokal včeraj v Ajdovščini sklenila s porazom s Hrvaško z 1:4.

Matic Črnic (Aluminij, beli) se je - tako kot drugi Slovenci - pogosto znašel v sendviču postavnejših Hrvatov Foto: Tina Furlan
Matic Črnic (Aluminij, beli) se je - tako kot drugi Slovenci - pogosto znašel v sendviču postavnejših Hrvatov Foto: Tina Furlan

AJDOVŠČINA> Na nogometnem stadionu v Ajdovščini se je v sončnem vremenu zbralo kakih 300 gledalcev. Med slednjimi so bili številni ogledniki, selektor A reprezentance Srečko Katanec in nekdanji slovenski selektor in sedanji trener Rijeke Matjaž Kek. Na koncu se je izkazalo, da je prav Rijekin dvojec na igrišču skrojil potek tekme. Postavni branilec Niko Datković je dosegel edini zadetek v prvem polčasu, Antonini Čulina pa je v nadaljevanju z goloma za 2:0 in 3:0 odločil zmagovalca. Četrti hrvaški gol je prispeval Luka Begonja, častni zadetek za Slovenijo pa je v 72. minuti dosegel Andraž Žurej.

Razvoj dogodkov na tekmi, ki bi jo sicer morali odigrati že v zimskem terminu, je bil v veliki meri pričakovan. Tekmeca praktično nista imela časa za trening, kar je bilo opazno v igri, v kateri so prednjačile posamične akcije in posledično tudi napake. Pravih priložnosti v prvem polčasu ob rahli pobudi Hrvaške je bilo le za vzorec. Ponudile so se iz prekinitev, po kateri so gostje tudi povedli. Hrvatje so v drugem polčasu že po nekaj sekundah vodstvo podvojili, potem pa se je začel vrtiljak menjav. Premešane postave obeh ekip so ponudile več manevrskega prostora in priložnosti na obeh straneh. Končni izid 4:1 pomeni, da so v regionalnem pokalu Hrvati z 9 točkami osvojili prvo mesto, Italija je s 6 točkami druga, Slovenija pa s tremi tretja.

“Hrvatom čestitam za zmago. Fantom nimam česa očitati. Poudariti pa velja, da je to zanje četrta tekma v desetih dneh. Takega zgoščenega ritma nimajo niti vrhunske ekipe s širokim igralskim kadrom,” je pojasnil selektor Tomaž Kavčič, ki je ponudil priložnost vsem igralcem. Od prve minute je zaigral Urban Žibert, v nadaljevanju pa so priložnost dobili še Denis Perger (oba Koper), Taulant Kadrija in Nejc Praprotnik (oba Gorica) ter Šempetrc Miha Zajc (Celje). ASO