Vse bolj izenačeno

Portorožani zadnje čase kar redno skrbijo za nakodrane živce svojih privržencev. V Mariboru so bili vso tekmo v zaostanku, potem izenačili tik pred koncem in v podaljšku izgubili.

Jan Špan (ob trenerju Konstantinu Subotiću) je v 45 minutah dosegel 25 točk in štiri trojke Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Jan Špan (ob trenerju Konstantinu Subotiću) je v 45 minutah dosegel 25 točk in štiri trojke Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Maribor : Portorož 91:85 (72:72)

MARIBOR > Dvorana Tabor, gledalcev 100, sodniki Jeršan, Fišer (oba Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek); četrtine - 17:9, 19:17, 23:22, 13:24, podaljšek 19:13

Nova KBM Maribor: Ferme 7, Gavrić 5, Brolih 10, Fon 5, R. Rizvić 9, Šarkinović 12, E. Rizvić 13, Močnik 10, Lopičić 20. Trener: Igor Kuzma.

Portorož: Tratnik 8 (4:4), Špan 25 (3:3), Zolotić 6 (4:4), Čigoja 7 (2:2), Buda 10 (2:2), Hodžić 11, Ožbolt 18 (9:9). Trener: Konstantin Subotić.

Portorožani so v ligi za obstanek utrpeli še drugi zaporedni poraz, ki jim ob ostalih izidih zapleta položaj. Zdaj jih v boju za četrtfinale državnega prvenstva že izzivajo Mariborčani, ki so včeraj praktično že dobljeno tekmo morali zmagati kar dvakrat, približujejo se jim tudi tekmeci za obstanek.

Že v četrti minuti je bilo na semaforju 10:3 in v podobnem slogu se je nadaljevalo do konca prvega polčasa. Portorožani so imeli ves čas v rotaciji le sedem igralcev ter v prvem polčasu zelo slabo metali za dve točki. Pravzaprav je Portorožane tedaj na znosnem zaostanku pretežno držalo 100-odstotno izvajanje prostih metov (8:8, na koncu 24:24!), medtem ko so bile moči v domačih vrstah bolj enakovredno razpoložene, na čelu s centrom Milošem Lopičićem. Tudi nadaljevanje ni postreglo s spremembo: v 14. minuti je razlika narasla na 14 točk (48:34), ob koncu tretje četrtine je bilo 59:48. Potem je sledil že skoraj klasičen scenarij: kot da bi se iz zamudo prebudili iz zimskega spanca so mornarji začeli vztrajno topiti prednost bankirjev. Janu Španu, ki je igral vseh 45 minut, so se pridružili tudi ostali. Ladjo je na -3 v 37. minuti pripeljal najprej Sašo Ožbolt s prostimi meti, nato pa na 71:70 v zadnji minuti ne prav razpoloženi Igor Tratnik, ki je nekaj sekund pred koncem s košem izsilil podaljšek, potem ko je Šarkinović zadel le en prosti met. Po izenačenem uvodu v podaljšek sta R. Rizvić in Močnik poskrbela za pet točk prednosti, ki jih domači niso izpustili iz rok. RM