V Celju pokleknila tudi Srbija

Košarkarji Slovenije nadaljujejo zmagoviti niz v pripravah na evropsko prvenstvo, ki ga bo gostila naša država od 4. do 22. septembra. V drugem krogu turnirja Laško v Celju so premagali Srbijo s 67:52.

Slovenski košarkarji na predstavitvi za medije Foto: Leo Caharija
Slovenski košarkarji na predstavitvi za medije Foto: Leo Caharija

CELJE > Za izbrance selektorja Božidarja Maljkovića je to četrta zmaga v prav toliko prijateljskih tekmah. Premagali so Ukrajino, Makedonijo, Latvijo in tokrat še precej oslabljeno reprezentanco Srbije, za katero nista igrala nosilca igre Miloš Teodosić in Nenad Krstić. Na drugi strani so tokrat na klopi Slovenije "v civilu" obsedeli Jaka Lakovič, Jaka Blažič in Gezim Morina ter Mirza Begić, ki ga selektor ni poslal v igro.

Čeprav se je tudi tekma prvega kroga na turnirju Laško proti Latviji končala s tesnim izidom, je bil obračun s Srbijo prvi resnejši oziroma zahtevnejši test, ki je pokazal, da ima lahko Slovenija velike težave, če ni popolnoma osredotočena na igro. To je primer prvega polčasa, ko je Srbija prepričljivo dobila skok. In da lahko stre vsakega tekmeca, če igra zbrano, agresivno in kolektivno, kot je to počela v drugem delu, ko je tekmeca nadigrala S 34:21.

Tekma je prinesla še eno pozitivno spoznanje - da ima Slovenija dovolj raznolik napad, saj so se že na začetku drugega polčasa med strelce vpisali vsi igralci, ki so stopili na parket -, in da ima resnično vrhunskega posameznika - Gorana Dragića -, ki lahko v odločilnih trenutkih prevzame odgovornost in popelje Slovenijo na pot zmage.

To so Slovenci pričeli tlakovati že v prvem polčasu, ko so prvič prišli do nekoliko občutnejše prednosti (33:25), dokončali pa so jo v drugem polčasu, ko so z veliko bolj agresivno obrambo, predvsem pa kolektivnim skokom, zagospodarili v dvorani Zlatorog in prišli do zaslužene zmage.

Slovenija bo v nedeljo v Celju odigrala še eno tekmo, in sicer ob 20.15 proti Turčiji, ki je v prvi tekmi premagala Srbijo, danes pa presenetljivo izgubila z Latvijo.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 3500, sodniki: Petek, Krejić, Mlakar (vsi Slovenija).

* Slovenija: Slokar 4 (4:4), Joksimovič 8 (4:5), Murić 4 (2:6), Nachbar 5 (2:2), G. Dragić 12 (3:3), Lorbek 4 (2:2), Vidmar 7 (1:7), Prepelič 4 (1:2), Balažič 11, Z. Dragić 8.

* Srbija: Dangubić 2 (2:2), Bogdanović 7 (1:2), Bjelica 8, Marković 8, Anđušić 5, Katić 8 (4:4), Štimac 4 (0:2), Musli 4, Nedović 1 (1:2), Gagić 1 (1:2), Kalinić 4 (0:2).

* Prosti meti: Slovenija 19:31, Srbija 9:16.

* Met za dve točki: Slovenija 18:36, Srbija 20:42.

* Met za tri točke: Slovenija 4:18 (Prepelič, Balažič, Nachbar, G. Dragić), Srbija 1:15 (Anđušić).

* Skoki: Slovenija 33 (22 + 11), Srbija 43 (27 + 16).

* Osebne napake: Slovenija 20, Srbija 29.