Union Olimpija se je vrnila v zmagovalne tirnice

Košarkarji Uniona Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Zadar z 90:66 (18:15, 44:28, 70:44).

Košarkarji Uniona Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Zadar z 90:66 (18:15, 44:28, 70:44) Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Košarkarji Uniona Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Zadar z 90:66 (18:15, 44:28, 70:44) Foto: Tomaž Primožič/Fpa

LJUBLJANA > Košarkarji Uniona Olimpije so se po dveh porazih - bolečem s Krko v prejšnjem krogu lige Aba in nepomembnem sredi tedna v Parizu - vrnili v zmagovalne tirnice. Pred domačimi gledalci v Stožicah so nadigrali Zadar z 90:66 in se s četrto zmago vsaj malce oddaljili od zadnjih mest na razpredelnici.

Ljubljančani so nastopili izjemno motivirano in bili vsaj za razred boljši tekmec. Sredi druge četrtine so si priigrali prvo občutnejšo prednost (31:19), na začetku drugega polčasa, ko se je razlika povzpela preko dvajsetih točk, pa je bilo vprašanje zmagovalca več ali manj rešeno.

Domači so blesteli v vseh segmentih igre. Že sredi druge četrtine se je devet igralcev vpisalo med strelce, pri rezultatu 57:32 sta dva presegla mejo desetih točk, ob koncu pa so bili takšnih štirje - Deividas Gailius 19 točk, trojke 3:5, Alex Stepheson 17 točk, 8 skokov, Alen Omić 16 točk, 8 skokov in Sasu Salin 13 točk, trojke 3:5.

Hkrati je Union Olimpija zadela 10 trojk iz 20 poskusov, proste mete izvajala 8:9, imela 54% met za dve točki ter 18 podaj in tekmeca pod obročema nadigrala v skokih s 34:23.

Liga Aba se bo kljub praznikom nadaljevala prihodnji konec tedna. Union Olimpija bo v soboto gostila MZT iz Skopja.

Dvorana Stožice, gledalcev 3000, sodniki: Belosević, M. Juras (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Union Olimpija: Jackson 4, Joksimovič 4, Salin 13, Gailius 19, Bubnić 5, Vladović 8 (2:2), Omić 16 (3:4), Drobnjak 4, Stepheson 17 (3:3).

Zadar: Kraljević 2, Lawrence 4 (2:2), Sobin 16 (2:5), Đugum 6 (2:2), Ramljak 10 (4:4), Batur 6 (2:2), Dijan 9 (1:1), Prostran 9 (2:2), Šutalo 4 (2:2).

Prosti meti: Union Olimpija 8:9, Zadar 17:20.

Met za tri točke: Union Olimpija 10:20 (Salin 3, Gailius 3, Vladović 2, Bubnić, Omić), Zadar 3:13 (Dijan 2, Prostran).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Zadar 17.

Pet osebnih: Sobin (40.).