Srebovt je zadel iz slačilnice

V drugi košarkarski ligi bo Primorcem ostala v spominu drama v Ilirski Bistrici, ki jo je s trojko z osmih metrov odločil domači junak Anže Srebovt in popeljal ekipo v prvoligaške kvalifikacije. Postojnčani in Koprčani so žal že tretjeligaši, od tam pa se naprej prebijajo Ajdovci.

Anže Srebovt (št. 10) je z odločilno trojko Bistričanom prinesel zmago in upanje na napredovanje v prvo ligo Foto: Simon Maljevac
Anže Srebovt (št. 10) je z odločilno trojko Bistričanom prinesel zmago in upanje na napredovanje v prvo ligo Foto: Simon Maljevac

2. SKL

Zadnji (26.) krog - LTH Castings : Lastovka Domžale 79:85, Plama pur : Kolpa Črnomelj 83:82, Terme Olimia : Postojna 91:56, Šenčur GGD : Radenska Creativ 90:62, Krka mladi : Hrastnik 79:75, Litija : UKK Koper 89:70, Elektro Gorenjska : Parklji 72:81.

V 1. SKL je napredoval Šenčur, v kvalifikacije Plama pur in Lastovka. v 3. SKL so izpadli Postojna, Radenska in UKK Koper.

Plama pur : Kolpa 83:82

ILIRSKA BISTRICA > Dvorana OŠ A. Žnideršiča, gledalcev 750, sodnika: Zupančič (Lj), Bajić (Kp); četrtine - 17:16, 24:19, 16:21, 15:16, 11:10.

V dodatne kvalifikacije za 2. SKL se je uspelo prebiti Ajdovcem, ki se bodo še z enim tretjeligašem Jančami, v mini ligi četverice potegovali za dve mesti, ki zagotavljata drugo ligo. Preostala tekmeca z drugoligaškega dna sta Krka mladi in Hrastnik. Rezultati iz medsebojnih tekem se prenašajo, ekipe pa bodo odigrale še štiri kroge. Izhodišča so izenačena. Četverica bo končnico začela s po eno zmago in enim porazom. Ajdovce v soboto čaka gostovanje v Novem mestu.

Plama pur: Turk 11 (7:2), A. Iskra, Kavgić 16 (9:5), Kuret 13 (3:1), Zalar 13 (7:6), Primc, Srebovt 25 (4:2), P. Iskra, Gorjanc, Škrlj, Šabec, Jenko 5 (2:2). Trener: Martin Novak.

Domača zasedba je zapravila prvo zaključno žogico za potrditev nastopa v dodatnih kvalifikacijah za prvo ligo. Zato tokrat priložnosti za zgodovinsko zmago za stopničko proti napredovanju v prvo ligo ni želela izpustiti iz rok. Bistričani so dobro začeli, a so gostje iz Črnomlja s prvim strelcem lige Črtom Rističem v v drugi četrtini naredili preobrat (25:19). Domačini so vrnili udarec v tretji četrtini, ko je mladi branilec Žiga Turk povišal na 52:40, nato pa so obstali. Košarkarji Kolpe so vztrajno nižali domačo prednost in v zadnji četrtini priredili dramo. Po trojki Turka za 69:64 je tri minute pred koncem domačim dobro kazalo, a so 13 sekund pred koncem gostje povedli z 72:70, za podaljšek pa je v zadnjem domačem napadu s polaganjem poskrbel Turk. Domačini, ki so končnico tekme odigrali brez borbenega Adina Kavgića (10 skokov), ki je s petimi osebnimi napakami obsedel na klopi, so v podaljšku po zaslugi zbranega Tilna Zalarja hitro prišli do štirih košev prednosti, mirnejši zaključek pa so jim preprečili številni zgrešeni prosti meti. Tako so gostje kljub trem tehničnim napakam ponovno dobili priložnost za preobrat in jo po zaslugi Martina Mežana tudi izkoristili ter sedem sekund pred koncem povedli z 82:80. Nato je odgovornost prevzel Anže Srebovt in z osmih metrov zadel trojko za zmago.

“Zadnji napad je bil bolj plod improvizacije kot izdelane akcije. Vedeli smo, da preprosto moramo zadeti. Žoga je prišla do mene in poskusil sem z metom, na veliko veselje pa je žoga pristala v košu,” je po zadnji sireni povedal glavni junak tekme.

Bistričani so redni del prvenstva zaključili na drugem mestu, v mini ligi pa bodo igrali skupaj s tretjeuvrščeno Lastovko ter prvoligašema Elektro in Tajfunom.SM

Terme Olimia : Postojna 91:56

PODČETRTEK >Mestna športna dvorana, gledalcev 80, sodnika Hočevar (Braslovče) in Pohleven (Maribor); četrtine - 29:7, 24:14, 18:11, 20:24.

Postojna: Rajčić 7 (2:2), Gabrovšek 4, S. Milović 5 (2:2), Katonar 16 (8:5), Bajc 6 (6:3), Premrl 6, Korošec 10, Šantelj 2. Trener: Radovan Petrović.

Na zadnjem drugoligaškem gostovanju so Postojnčani vpisali sedmi zaporedni poraz. Domači, ki jih vodi izkušeni trener Boris Zrinski, so povedli 11:0. V 29 minuti so gostitelji po natančnih metih vodili kar za 42 košev (71:29). Odpora gostov ni bilo več. Cilj sezone, obstanek v ligi, tako ni bil dosežen. BF

Litija : UKK Koper 89:70

LITIJA > Mestna športna dvorana, gledalcev 40, sodnika Dremelj (Lj) in Maguša (Lenart); četrtine - 20:20, 26:15, 21:14, 22:21. UKK Koper: Barbarič 19 (7:5), Škerbec 10 (2:2), Pavlovič 3 (2:1), Radanovič 12 (4:2), Šantelj 21 (8:5), Vac 5, Jacović. Trener: Mihailo Poček.

Za slovo od drugoligaške druščine so zdesetkani Koprčani zabeležili še enajsti zaporedni poraz. Po izenačeni prvi četrtini so Litijani v 18. minuti pobegnili na 44:26 in do konca nadzorovali rezultat. Gostje so bili neučinkoviti pri metih iz razdalje, saj so zadeli le eno trojko iz sedemnajstih poskusov, domačini pa bili boljši tudi v drugih elementih igre. Med sedmerico Koprčanov, sta bila res nevarna za koš Litije le Leon Šantelj in Jan Barbarič. SM

3. SKL

Zadnji (6.) krog - od 1. do 6. mesta - Ajdovščina : Luxuris Celje 63:81, Globus : Janče 67:68.

Od 7. do 12. mesta - Konjice : Pivka 59:69, Branik Maribor. : Mesarija Prunk Sežana 67:64.