Portorožani izgubili že v prvem delu srečanja

Košarkarji Slovana so v 17. krogu lige Telemach premagali Portorož s 85:74 (18:16, 51:38, 70:57).

V portoroški ekipi je bil najboljši strelec Jan Špan, ki je dosegel 20 točk Foto: Zdravko Primožič/Fpa
V portoroški ekipi je bil najboljši strelec Jan Špan, ki je dosegel 20 točk Foto: Zdravko Primožič/Fpa

LJUBLJANA > Od treh ekip, ki so v zadnjih dveh krogih lovile zadnje prosto mesto v skupini, kjer bodo odločali o prvaku, so imeli najslabše izhodišče Primorci.

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 150, sodniki: Vučković (Maribor), E. Javor, Benko (oba Ljubljana). Slovan: Močnik 11 (5:5), Stražar 7 (1:2), Bratož 11 (3:3), Grum 4, Dolenšek 1 (1:2), Lazić 9 (1:2), Petrović 5, Modrić 17 (1:2), Soldo 14 (2:2), Kokol 6. Portorož: Tratnik 17 (2:4), Zagorc 5 (2:2), Špan 20, Zolotić 4, Čigoja 7 (2:5), Buda 3 (1:2), Hodžić 12 (3:3), Ožbolt 4, Markič 2. Prosti meti: Slovan 14:18, Portorož 10:16. Met za tri točke: Slovan 7:15 (Lazić 2, Modrić 2, Kokol 2, Petrović), Portorož 14:27 (Tratnik 5, Špan 4, Hodžić 3, Zagorc, Čigoja). Osebne napake: Slovan 21, Portorož 23. Pet osebnih: Hodžić (39.).

Za morebitni uspeh bi morali zmagati na obeh preostalih tekmah, ob tem pa še računati na to, da bi Grosuplje dvakrat izgubilo, Zlatorog pa ne bi dobil obeh tekem. Če bi nastal krog treh ekip, bi sicer imeli najboljše razmerje zmag in porazov. A delali so račun brez krčmarja oziroma brez Slovana, ki je prevladoval večji del tekme in se Portorožanom maščeval za poraz na prvi medsebojni tekmi.

Slovan je sredi prve četrtine prevzel pobudo in prednost obdržal brez večjih težav do polčasa, čeprav so se gostje po prvi četrtini povsem približali (16:18), a je razlika spet narasla do devet točk v 13. minuti, ob polčasu pa je bilo že + 13 (51:38).

Podobno je bilo v nadaljevanju. Prednost Slovana je vseskozi znašala približno deset točk, pa čeprav so gostje še nekajkrat skušali zapretiti, vendar so se le enkrat, pri izidu 71:80, spustili pod deset točk, tako da niso mogli razmišljati o preobratu.

Pri domači ekipi je bil najboljši strelec Stipe Modrić s 17 točkami, pri gostih jih je Jan Špan dosegel 20.

V zadnjem krogu se bodo Portorožani pomerili s Polzeljani, Slovan pa bo gostoval v Grosupljem.