Portorožani izgubili boj pod obročema

Košarkarji Rogaške so v 3. krogu lige Telemach premagali Portorož s 76:57 (24:25, 41:35, 56:43).

Portorožani so doma izgubili proti Rogaški Foto: STA
Portorožani so doma izgubili proti Rogaški Foto: STA

PORTOROŽ > Košarkarji Rogaške so proti novincu v ligi Telemach uveljavili kakovost in izkušnje ter zasluženo prišli do druge zaporedne zmage.

Dvorana Lucija, gledalcev 500, sodniki: Majkič (Hrastnik), E. Javor (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica). Portorož: Hodžić 2 (2:2), Tratnik 13 (1:2), Zagorc 4 (2:2), Ožbolt 11 (2:2), Špan 10 (2:2), Zolotić 6 (2:2), Čigoja 6, Buda 5 (3:4). Rogaška: Brkić 11 (5:5), Pelko 6, Smrdelj 13 (2:2), Čebular 20 (6:6), Mijović 9 (3:4), Miljković 6, Smajlović 11 (1:2). Prosti meti: Portorož 14:16, Rogaška 17:19. Met za tri točke: Portorož 7:26 (Čigoja 2, Špan 2, Tratnik 2, Ožbolt), Rogaška 3:14 (Čebular 2, Smrdelj). Osebne napake: Portorož 20, Rogaška 20. Pet osebnih: Smajlović (33.), Čebular (39.).

Portorož so nadigrali predvsem pod obema obročema, saj so skok dobili kar s 47:24, ter tako zmagovalca odločili že mnogo pred koncem tekme.

Trener Rogaške Damjan Novaković je imel tokrat dovolj razpoloženih košarkarjev, ki so spretno onemogočili glavni orožji pri domačih, izkušena Saša Ožbolta (11 točk) in Ilijo Zolotića (6 točk). V prvi četrtini so ti z napadalno košarko še držali ravnotežje, ko pa so Slatinčani stisnili v obrambi, je tekma postala povsem enosmerna. Portorož je v prvi četrtini dosegel 25 točk, v naslednjih treh pa skupaj 32.

Prvi strelec tekme je bil Sandi Čebular z 20 točkami, pri Rogaški, ki je za dve točki metala 57-odstotno, pa so imeli dvomestno število točk še MitjaNikolič Smrdelj (13), Jozo Brkić (11) in Semir Smajlović (11).

Portorož bo tudi v naslednjem krogu igral doma, in sicer proti Grosupljemu, Rogaška pa bo gostila zasedbo Slovana.