Portorož zasluženo do zmage

Košarkarji Portoroža so v 5. krogu lige Telemach za obstanek premagali Grosuplje s 93:89 (17:20, 50:42, 71:68). Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Košarkarji Portoroža so v 5. krogu lige Telemach za obstanek premagali Grosuplje s 93:89 (17:20, 50:42, 71:68). Foto: Tomaž Primožič/Fpa

PORTOROŽ > Košarkarji Portoroža so dosegli šele tretjo zmago v zadnjih desetih nastopih, a zato toliko pomembnejšo, saj so jim zasledovalci na lestvici že tesno dihali za ovratnik. Z jubilejno deseto zmago so se Primorci znova utrdili med glavnimi kandidati za nastop v četrtfinalu. Tega pa imajo več ali manj že zagotovljenega Grosupeljčani, ki imajo kljub enajstemu porazu v sezoni še vedno dve zmagi prednosti pred Portorožem in še eno več pred Mariborom Novo KBM ter Eletro. Do konca lige za obstanek pa je ostalo še pet krogov.

Portorož je zasluženo prišel do zmage, saj je po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju vseskozi narekoval ritem igre in vodil na semaforju, hkrati pa je imel tri izjemno razpoložene igralce, ki so skupaj dosegli dve tretjini točk. Sašo Ožbolt je ob metu iz igre 8:12 zbral 23 točk (16 v prvem polčasu), eno manj je dodal Jan Špan, 16 pa jih je dosegel Igor Tratnik. Tako je Portorož zadržal vse napade gostov, ki so sicer zadeli 15 trojk iz 29 poskusov, vključno z zadnjim ob izenačenju na 86:86 v 38. minuti. Prav omenjeni trije igralci so zadržali mirno roko s črte prostih metov in popeljali ekipo do zmage.

V šestem krogu lige Telemach za obstanek bo Portorož gostoval pri Slovanu, Grosuplje pa bo gostilo zasedbo Elektre.

Dvorana Lucija, gledalcev 200, sodniki: Poljanšek (Hraše), E. Javor (Ljubljana), Česen (Kranj).

Portorož: Tratnik 16 (3:3), Špan 22 (2:4), Petrovčič 7 (1:2), Zolotić 4 (2:2), Čigoja 9 (2:2), Buda 6 (2:2), Hodžić 4 (2:2), Ožbolt 23 (4:4), Richter 2.

Grosuplje: Krubally 9 (3:4), Antonijević 15, Trampuš 15, Julević 13, Krušič 14 (2:2), Karavdić 2, Williams 12 (3:8), Burrage 9.

Prosti meti: Portorož 18:21, Grosuplje 8:14.

Met za tri točke: Portorož 9:23 (Špan 4, Ožbolt 3, Čigoja, Tratnik), Grosuplje 15:29 (Antonijević 3, Trampuš 3, Julević 3, Williams 3, Burrage 3).

Osebne napake: Portorož 19, Grosuplje 21.