Portorož klonil proti Slovanu

Košarkarji Slovana so v 6. krogu lige Telemach za obstanek premagali Portorož z 79:70 (24:16, 41:35, 59:51). Ljubljanska ekipa je v končnici dosegla drugo zmago, a še vedno ostaja na predzadnjem mestu v ligi za obstanek, medtem ko se primorska zasedba navkljub tretjem porazu še vedno spogleduje z uvrstitvijo v četrtfinale.

Sašo Ožbolt (desno) je na sobotni tekmi dosegel 20 točk Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Sašo Ožbolt (desno) je na sobotni tekmi dosegel 20 točk Foto: Zdravko Primožič/Fpa

LJUBLJANA > Izbranci Simona Petrova so imeli skozi celotno tekmo škarje in platno v svojih rokah, z nekajminutnimi “mrki” pa gostom dovolili, da so lahko upali na zmago. Moščani so si v 24. minuti priigrali lepo prednost 14 točk, nato pa so gostje v naslednjih štirih minutah naredili delni izid 10:0 in jih resno ogrozili (53:49).

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 200, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Vučković (Maribor), Germadnik (Celje). Slovan: Močnik 14 (6:7), Stražar 5 (2:6), Bratož 8 (6:10), Grum 7, Dolenšek 4, Petrović 10, Modrić 14 (1:1), Soldo 14 (2:2), Kokol 3. Portorož: Tratnik 7, Zagorc 3 (1:2), Špan 12, Petrovčič 2 (0:2), Zolotić 17 (7:9), Čigoja 4, Buda 2 (0:2), Ožbolt 20 (7:7), Richter 3. Prosti meti: Slovan 16:22, Portorož 15:22. Met za tri točke: Slovan 5:18 (Petrović 2, Grum, Modrić, Kokol), Portorož 5:17 (Špan 2, Tratnik, Ožbolt, Richter). Osebne napake: Slovan 25, Portorož 24. Pet osebnih: Dolenšek (33.).

Podoben “film tekme” so gledalci videli tudi v zadnji četrtini, ko so se Portorožani v 35. minuti približali na tri točke zaostanka (68:65), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Ljubljančani vendarle ohranili mirno kri in zmagali.

V domači ekipi sta bila najbolj prepričljiva Jure Močnik in Stipe Modrić. Prvi je 14 točkam dodal še po pet skokov in podaj, drugi pa je dosegel 14 točk, pet skokov in tri podaje. V gostujoči je Sašo Ožbolt dosegel 20 točk.

Slovan bo v prihodnjem krogu gostil Grosuplje, Portorož pa Tajfun. Obe tekmi bosta v sredo, 9. aprila.