Portorož klonil pred Krko

Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala lige Telemach premagali Portorož s 87:72 (24:26, 42:48, 68:56) in se s skupnim izidom 2:0 v zmagah uvrstili v polfinale.

Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala lige Telemach premagali Portorož s 87:72 (24:26, 42:48, 68:56) in se s skupnim izidom 2:0 v zmagah uvrstili v polfinale Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala lige Telemach premagali Portorož s 87:72 (24:26, 42:48, 68:56) in se s skupnim izidom 2:0 v zmagah uvrstili v polfinale Foto: Tomaž Primožič/Fpa

PORTOROŽ > Po dvajsetih minutah četrtfinalnega obračuna med Portorožem in Krko je kazalo, da lahko Primorci izsilijo tretjo tekmo, saj so ob polčasu vodili z 48:42. Vendar so državni prvaki v nadaljevanju zaigrali povsem drugače, predvsem po zaslugi tretje četrtine, ki so jo dobili s 26:8, pa so se na koncu uvrstili v polfinale, kjer jih čaka zmagovalec dvoboja Hopsi Polzela - Zlatorog.

Dvorana Lucija, gledalcev 450, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Rener (Koper). Portorož: Tratnik 6 (2:3), Zagorc 2, Borse 2, Špan 11 (4:5), Čigoja 5, Buda 22, Hodžić 5, Ožbolt 19 (5:5). Krka: Lapornik 5, Kastrati 4 (2:2), Bečirović 12 (4:4), Pavić 12 (2:2), Booker 12, Hukić 19 (1:2), Buljan 13 (2:2), Klobučar 10 (2:4). Prosti meti: Portorož 11:13, Krka 13:16. Met za tri točke: Portorož 5:24 (Ožbolt 2, Špan, Čigoja, Hodžić), Krka 8:21 (Hukić 4, Klobučar 2, Lapornik, Buljan). Osebne napake: Portorož 21, Krka 21. Pet osebnih: Hodžić (35.).

Primorci so tekmo začeli s petimi zaporednimi točkami, Dolenjci pa so se prvič približali pri 8:9. Državni prvaki Portorožu niso bili dolgo blizu. Po 10:12 so domači napravili delni rezultat 6:0, a so se Novomeščani še enkrat več približali, po desetih minutah pa je bilo 26:24. Košarkarji Portoroža so se po 27:26 znašli v zaostanku, po 34:36 pa so domači zaigrali bolje. Po štirih zaporednih točkah Saša Ožbolta je bilo 40:36, krkaši so skušali zaostanek zmanjšati, vendar je prav Ožbolt dve sekundi pred koncem Portorožu priigral prednost 48:42.

Novomeščani so stvari na svoje mesto postavili v prvih minutah tretje četrtine. Po delnem izidu 18:2 je na semaforju kazalo 60:50, razliko pa je Krka do izteka 30 minut še nekoliko povišala (56:68). V zadnji četrtini so igralci iz Dolenjske prednost brez težav zadržali in se na koncu veselili uvrstitve v polfinale.

Prvi strelec tekme je bil domačin Nejc Buda z 22 točkami, k temu je dodal še devet skokov, Sašo Ožbolt je za Portorož prispeval 19 točk, pri Krki je Jasmin Hukić dosegel 19 točk in sedem skokov.