Portoroški košarkarji zaspali?

Košarkarji novomeške Krke so v prvi četrtfinalni tekmi lige Telemach na domačem igrišču premagali Portorož s 94:51 (20:13, 42:31, 73:42) in v zmagah povedli z 1:0. Ekipi igrata na dve zmagi, druga četrtfinalna tekma pa bo v torek, 6. maja, v Luciji.

NOVO MESTO > Državni prvaki iz dolenjske prestolnice so zanesljivo zmagali na prvi četrtfinalni tekmi, polfinalni nastop pa si lahko zagotovijo že v začetku prihodnjega tedna v Istri. V primeru poraza bodo popravni izpit oziroma tretjo tekmo igrali v četrtek, 8. maja, v dvorani Leona Štuklja.

Izbranci domačega trenerja Aleksandra Džikića so izjemno prepričljivo odprli dvoboj, po slabih osmih minutah so si priigrali 14 točk prednosti (20:6) in tudi v nadaljevanju imeli pod nadzorom primorske tekmece. Ti jim niso bili enakovredni v nobeni prvini, razlika v kakovosti pa je bila predvsem vidna v tretji četrtini, ki so jo gostitelji dobili z 31:11. Medtem je prednost v točkah narasla na več kot 30 točk, tako da so Novomeščani zlahka dosegli prvo zmago, hkrati pa so spočili nekatere svoje najbolj obremenjene igralce.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj prepričljiva Zvonko Buljan in Smiljan Pavić. Prvi je dosegel 19 točk in pobral devet žog pod obema obročema, drugi pa je zbral 15 točk in pet skokov. Izkazal se je tudi Sani Bečirović z osmimi podajami, v poraženi ekipi pa je bil najbolj učinkovit Nejc Buda s 15 točkami.

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Lovšin, Kolar (oba Ljubljana), Poljanšek (Hraše).

Krka: Lapornik 4, Kastrati 9 (2:3), Rojc 9 (3:3), Bečirović 2, Pavić 15 (1:4), Booker 4 (1:2), Hukić 12, Bolčina 13 (3:5), Buljan 19 (1:1), Klobučar 7.

Portorož: Tratnik 6 (4:4), Borse 2, Špan 7 (2:2), Zolotić 4 (0:2), Čigoja 2, Buda 14 (2:4), Hodžić 10 (3:4), Ožbolt 3 (3:4), Richter 3.

Prosti meti: Krka 11:18, Portorož 14:22.

Met za tri točke: Krka 9:23 (Buljan 4, Hukić 2, Kastrati, Booker, Klubučar), Portorož 3:20 (Špan, Hodžić, Richter).

Osebne napake: Krka 18, Portorož 19.