Nepričakovan poraz Portoroža

Košarkarji Elektre so v 14. krogu lige Telemach premagali Portorož z 79:77 (14:17, 34:41, 57:66).

Portorož bi si lahko z zmago proti Elektri štiri kroge pred koncem rednega dela na stežaj odprl vrata med štiri najboljše, a se mu ni izšlo Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Portorož bi si lahko z zmago proti Elektri štiri kroge pred koncem rednega dela na stežaj odprl vrata med štiri najboljše, a se mu ni izšlo Foto: Zdravko Primožič/Fpa

PORTOROŽ > Dvorana Lucija, gledalcev 250, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Nedović, Škrbec (oba Ljubljana). Portorož: Zagorc 6 (4:4), Špan 2, Petrovčič 3 (1:4), Zolotić 7 (5:7), Čigoja 14 (7:8), Buda 16 (2:2), Hodžić 10 (3:4), Ožbolt 11 (6:6), Markič 8 (3:4). Elektra: Podvršnik 15 (5:6), Zagorc 12 (3:5), Lelić 13 (7:9), Priest 12, Dimec 4, Bajramlić 10 (3:4), Atanacković 11 (2:2), Brčina 2 (2:4). Prosti meti: Portorož 31:39, Elektra 22:32. Met za tri točke: Portorož 4:23 (Čigoja, Hodžić, Ožbolt, Markič), Elektra 5:20 (Podvršnik 2, Atanacković, Bajramlić, Zagorc). Osebne napake: Portorož 29, Elektra 26. Pet osebnih: Markič (33.), Hodžić (33.).

Medtem ko je Portorož doživel nepričakovan poraz in praktično izničil pomembno zmago iz prejšnjega kroga za uvrstitev v ligo za prvaka, je Elektra vknjižila dve točki, s katerima se je vsaj za naslednjih štirinajst dni oddaljila od zadnjega mesta v ligi Telemach.

Portorož bi si lahko z zmago proti Elektri štiri kroge pred koncem rednega dela na stežaj odprl vrata med štiri najboljše. A očitno ni dovolj resno pristopil k tekmi, slabo odigral tudi zadnjo četrtino, in gostje so se zasluženo veselili zmage.

Gostitelji so zadnjo četrtino začeli z devetimi točkami prednosti, a že po slabih treh minutah igre, v katerih niso dosegli koša, so bili gostje v vodstvu (66:68). Izenačenost se je nadaljevala do zadnjih sekund. Andrej Podvršnik je ohranil mirno roko s črte prostih metov, za domače sta zgrešila Nejc Buda ter na koncu še Jaka Zagorc, in Šoštanjčani so se lahko veselili nepričakovane zmage celotne ekipe, saj je imelo kar šest igralcev dvomestno število točk.

V 15. krogu (15. 2.) bo Elektra gostila Grosuplje, Portorož pa bo gostoval pri Tajfunu.