Mornarji gospodarji Krasa

Včeraj se je za primorske košarkarje končal 4. krog pokala Spar. Napredovala sta Splošna plovba in Plama pur, izpadli pa so Postojnčani, Ajdovci, Sežančani in Koprčani.

Že v ponedeljek so napredovali  Portorožani, ki so še drugič premagali Postojnčane (fotografija je iz arhiva)   Foto: Leo Caharija
Že v ponedeljek so napredovali Portorožani, ki so še drugič premagali Postojnčane (fotografija je iz arhiva)  Foto: Leo Caharija

KOPER> Že v ponedeljek so napredovali Portorožani, ki so še drugič premagali Postojnčane. Ti so velik zaostanek (19 košev) ublažili šele v zadnji četrtini. Ajdovski tretjeligaš je lovil zaostanek 13 košev za drugoligašem Parklji, vendar so Ljubljančani v prvem polčasu ušli predaleč. Ajdovci so v drugem polčasu sicer tekmeca premagali, a le za tri koše. Tretjeligaški derbi med Sežanci in Bistričani se je kljub zmagi domačih razpletel z napredovanjem gostov, obe moštvi pa sta zaigrali z mladimi močmi. Koprčani so še tretjič klonili s Šenčurjem, a so vsaj ublažili zaostanek, ki je znašal že 20 točk in se častno poslovili od pokalnega tekmovanja.

Primorski rezultati povratnih tekem 4. kroga pokala Spar - Splošna plovba : Postojna 71:67 (22:18, 26:14, 15:12, 8:23; 1. tekma - 66:48; Splošna p.: Katonar 16, Bahor 12, Cvetičanin 9, Jovanovič 7, Remus, Borse in Percel po 6, Maršič 4, Ožbolt 3, Zagorc 2; Postojna: Milović 15, Vadnov 9, Salihović 8, Podboj 7, Rajčič, Kumalić, Gabrovšek in Katanec po 6, Kalamanda 4), Marc Ajdovščina : Parklji 74:71 (13:16, 21:24, 15:11, 25:20; 1. t. - 65:78; najboljša strelca za M. A: Čretnik 21, Sluga 10), Mesarija Prunk Sežana : Plama Pur 57:50 (12:14, 15:7, 13:21, 17:8;1. t - 58:78); M.P.S.: Furlan 15, Brundula 11, Skok 8, Strnad 7, Husić 6, Kukanja in Ščuka po 3, Likar in Paradiso po 2; Plama: Kuret 10, A. Iskra 9, Jenko in Muha po 8, Hreščak 7, Gorjanc 4, P. Iskra in Srebovt po 2), UKK Koper : Šenčur GGD 82:86 (22:29, 7:20, 24:14, 29:23; 1. t - 65:89; n. st. za UKK: Prole 23, Markić 17, Richter 17). SM