Mornarji boljši tudi brez Mora

Novo košarkarsko sezono v drugoligaški druščini sta odprla Postojna in portoroška Splošna plovba. Čeprav so prišli oslabljeni so bili gosti vso tekmo boljši. Postojna : Splošna plovba Portorož 69:77.

Portorožani (v modrih dresih) so uspešno začeli sezono, najboljši strelec je bil Aljoša Remus (drugi z leve) Foto: Leo Caharija
Portorožani (v modrih dresih) so uspešno začeli sezono, najboljši strelec je bil Aljoša Remus (drugi z leve) Foto: Leo Caharija

POSTOJNA> Po pričakovanju so sinoči v prenovljeni dvorani slavili Istrani, ki so veljali za papirnatega favorita.

Dvorana ŠC, gledalcev 200, sodnika Mlakar (Škofja Loka), Dremelj (Ljubljana); četrtine - 21:23, 10:13, 20:22, 18:19. Postojna: Rajčić, Kalamanda 2, S. Milović 13, Podboj 17 (11:9), Korošec, Vadnov, Gabrovšek 21 (5:5), Volk 6 (1:1), Dešković 2 (2:2), Markus 2, Katanec 6 (4:4), Salihović. Trener: Predrag Milović. Splošna plovba Portorož: Barbarič, Katonar, Zagorc 11 (12:7), Jovanovič, Maršič 6 (2:2), Bahor 9 (2:0), Percel 12 (6:4), Cvetičanin 11 (4:3), Remus 23 (2:2), Borse, Vujanič, Kavgić 5 (4:2). Trener: Konstantin Subotić. Prosti meti - Postojna 23:21, SP Portorož 32:20; os. napake - Post. 26, SP 23; trojke - Post. 28:6 (S. Milović 3, Gabrovšek 2, Volk 1), SP 18:7 (Percel in Cvetičanin po 2, Bahor, Remus, Kavgić po 1); skok - Post. 26 (S. Milović 7, Podboj 6), SP 44 (Remus 10, Percel, Zagorc po 8).

Slavil je mlajši od obeh postojnskih trenerjev, Konstantin Subotić, ki je nadigral nekdanjega učitelja, izkušenega Predraga Milovića.

Gostitelji so nastopili skoraj popolni, če izvzamemo zadnjo okrepitev Nebojšo Čukovića, Portorožani pa brez Davida Mora, ki je praktično obolel tik pred odhodom avtobusa iz Lucije, manjkal je tudi najvišji igralec plovbe Boris Gverić. Morova odsotnost se je na trenutke poznala v igri. Oboji so začeli zelo poletno, uvodna koša v prvenstvu sta prispevala Svit Katanec (sin bivšega selektorja) in Jaka Zagorc. Gostje so s štirimi trojkami takoj prešli v vodstvo in dobili prvo četrtino. V nadaljevanju je Savo Milović s trojko v 11. minuti domače povedel v vodstvo s 24:23, a so Portorožani z natančnejšo igro hitro obrnili izid in ob polčasu vodili s 36:31.

Tudi drugi polčas je bil v znamenju gostov, ki so po košu igralca tekme Aljoše Remusa (skupaj 23 točk) v 26. minuti povedli za 12 točk. V zadnji četrtini so gostitelji z agresivno igro, ob številnih napakah obeh ekip, 103 sekunde pred koncem s košem po košu Jureta Gabrovška znižali na 69:72. Poskušali so z meti od daleč, toda S. Miloviću ni šlo (13:3. Pri domačih razen dveh, treh ni bilo razpoloženega igralca, opazen je primanjkljaj visokih igralcev.

Predrag Milović, trener Postojne: “Imamo mlado ekipo, v tem rangu tekmovanja je igrala le peščica igralcev. To se nam je zelo poznalo, čeprav smo poskušali z agresivnostjo in veliko željo obrniti potek tekme.”

Kosta Subotić, trener Spl. plovbe: “Tu sem začel igrati košarko, zdaj se v Postojno že deset let vračam kot trener. Imel sem večjo izbiro kvalitetnejših igralcev, pa tudi Remus je, ko je bilo potrebno, zadeval kot za stavo.”