Krka brez težav

Četrtfinalni obračun košarkarskega državnega prvenstva med Portorožani in Novomeščani se je razpletel z napredovanjem aktualnih prvakov, ki so na drugi tekmi izkoristili daljšo klop.

Nejc Buda (levo ) in Sašo Ožbolt sta  bila najbolj razpoložena strelca v domači vrsti  Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Nejc Buda (levo ) in Sašo Ožbolt sta bila najbolj razpoložena strelca v domači vrsti  Foto: Tomaž Primožič/Fpa

Portorož : Krka 72:87

LUCIJA > Športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Majkič (Hrastnik), Jeršan (Lj.), Rener (Koper); četrtine - 26:24, 22:18, 8:26, 16:19. Portorož: Tratnik 6 (3:2), Zagorc 2, Borse 2, Špan 11 (5:4), Čigoja 5, Buda 22, Hodžić 5, Ožbolt 19 (5:5). Trener: Konstantin Subotić. Krka: Lapornik 5, Kastrati 4 (2:2), Bečirović 12 (4:4), Pavić 12 (2:2), Booker 12, Hukić 19 (2:1), Buljan 13 (2:2), Klobučar 10 (4:2). Trener: Aleksander Džikić. Prosti meti: Port. 13:11, Krka 16:13; Os. napake: Port. 21, Krka 21; trojke: Port. 23:5 (Ožbolt 2, Špan, Čigoja, Hodžić po 1), Krka 21:8; skoki: Port. 31, Krka 36.

Zlatorog je s tesno zmago proti Hopsom (Jagodnik 14 točk, 9 skokov) s 65:64 izsilil tretjo tekmo četrtfinala. Rogaška je v drugi tekmi vodila tudi za 20 točk in premagal Helios s 74:64 ter si izborila še tretjo tekmo (Rebec 8, Hrovat 2; prva tekma 75:55). Ob Krki je sinoči v polfinale napredovala Olimpija, ki je v gosteh premagala Grosuplje z 78:73 (Joksimović 16, Rupnik 3; prva tekma 86:76). RM

Košarkarski praznik je v Lucijo privabil lepo število ljubiteljev košarke, ki so v uvodnih minutah spremljali bistveno boljšo igro domačega moštva kot na prvi tekmi v Novem mestu. Portorožani so z duhovitimi akcijami in dvema trojkama kapetana Saša Ožbolta hitro povedli, po protinapadu Igorja Tratnika je bilo 16:10, kar je popolnoma razbesnelo gostujočega trenerja Aleksandra Džikića, ki je igralce med minuto odmora nahrulil kot prvošolčke. Gostje so v naslednjih minutah pa zaslugi veterana Jasmina Hukića ujeli rezultatsko ravnotežje, a je razpoloženi Nejc Buda poskrbel, da so se ladjarji na prvi odmor odpravili z minimalno prednostjo in poželi bučen aplavz navijaške skupine, ki se je svojim ljubljencem zahvalila s transparentom: “Za nas ste prvaki!” Nadaljevanje je pričakovano prineslo bistveno agresivnejši pristop gostov iz Dolenjske, pri katerih je zopet manjkal kapetan Edo Murić, svoje pa so z nekaterimi spornimi odločitvami dodali tudi možje v sivem. Toda domačini niso popuščali.

Širikratni zaporedni državni prvaki so v slačilnici očitno ugotovili, da je vrag odnesel šalo in že po dveh minutah tretje četrtine prevzeli vodstvo. Trener Konstantin Subotić je poskušal s pogostimi menjavami najti razpoloženo peterko, vendar so bili domači rezervisti ponovno preveč nerazpoloženi za enakovreden boj s čvrstimi gosti, ki so zaprli avtocesto do svojega koša, v napadu pa pod taktirko Sanija Bečirovića z enostavno igro prihajali do lahkih košev in v 25. minuti pobegnili na +12 (62:50. Šest minut pred koncem je dvorano ponovno prebudil Alen Hodžić, a je sanje o preobratu štiri minute pred koncem končal Jaka Klobučar.