Koprčani veseli iz term

Koprska ekipa je v 2. SKL presenetljivo slavila v Podčetrtku, Postojnčani pa so doma ugnali Črnomaljce. Sneženje je odneslo tekmo Splošna plovba : Litija, ki bo odigrana tik pred novim letom. V tretji ligi je bila večina tekem odpovedanih.

Emanuel Richter (desno) je svoji ekipi bistveno pomagal do pomembne zmage v gosteh Foto: Primožič/Fpa
Emanuel Richter (desno) je svoji ekipi bistveno pomagal do pomembne zmage v gosteh Foto: Primožič/Fpa

2. SKL

10. krog - Lastovka Domžale : Elektro Gorenjska 77:88, Parklji : Branik 78:59, Hrastnik : Radenska Creativ 90:95, Terme Olimija : UKK Koper 88:95, Postojna : Kolpa Črnomelj 74:68, Splošna plovba Portorož : Litija preloženo na 29. december.

Primorski pari 11. kroga (v sredo, 15. decembra) - UKK Koper : Parklji, Radenska : Postojna, Branik : Splošna plovba.

Terme Olimia : UKK Koper 88:95 (38:46)

PODČETRTEK> Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika Maguša (Lenart), Hočevar (Braslovče); četrtine - 20:23, 18:23, 26:19, 24:30.

UKK Koper: Lazar 2, Vuković 17 (11:7), Klepač, Pehlić, Richter 35 (8:6), Markič 24 (13:10), Prole 14 (9:4), Pavlovič, Šantelj 3 (3:1). Trener: Mihailo Poček.

Koprčani so prednost držali vse do 13. minute, nato pa sta razigrana Andrej Maček (18 točk) in Igor Špešič (30 točk in 14 skokov) svojemu moštvu priigrala pet točk naskoka. Končnica prvega dela je pripadla gostom, ki so si s serijo 15:2 ob odhodu na glavni odmor priigrali vodstvo s 46:38 Na začetku tretje četrtine je po košu Alena Proleta prednost študentov narasla že na +13, sledil pa je nov nalet domačih, ki so se z nekaj uspešnimi akcijami vrnili v igro. Nezaustavljiva Emanuel Richter in Miha Markič sta v zadnji četrtini držala korak z gostitelji, eno izmed ključnih trojk pa je dobro minuto pred koncem zadel Boban Vuković. Po dveh zadetih prostih metih Proleta so Koprčani 46 sekund pred koncem povedli z 88:80 in srečanje dokončno prelomili v svojo korist. Odlični Richter, ki je zadel tudi pet trojk, je povedal: “Gostje so v tretji četrtini prišli do preobrata, v zadnjem delu tekme pa smo zadeli nekaj pomembnih metov in ponovno povedli. V zadnji minuti smo suvereno zadevali proste mete in zadržali prednost. Vesel sem, da se mi je odprlo tudi v napadu.”SM

Postojna : Kolpa 74:68

POSTOJNA> Športna dvorana SŠC, gledalcev 50, sodnika Smrekar (Nova Gorica), Čadež (Žiri); četrtine - 15:10, 16:21, 21:23, 22:14.

Postojna: Rajčić 3, Kalamanda 11 (4:3), S. Milović 13 (2:2), Podboj 16, Kumalić, Vadnov, Gabrovšek 20 (6:5), Šalamon, Markus 7 (2:1), Katanec, Salihović 4 (2:0). Trener: Predrag Milović.

Postojnčani so po prostem tednu odigrali že šesto tekmo (od skupno devetih) v domači dvorani. Vpisali so tretjo domačo zmago, ki so si jo zasluženo priborili v odločilni zadnji četrtini, ki so jo dobili za osem točk. Belokranjci so bili vseskozi trd nasprotnik, tekma pa zelo izenačena in enakovredna. Na začetku so gostitelji sicer povedli s 13:3, a je bilo v polčasu že poravnano na 31. V 25. minuti so gostje, kjer igra tudi nekdanji igralec Postojne in drugih klubov Aleš Kunc (14 točk) prešli v vodstvo, pozneje pa so povedli s 54:50 ter v 37. minuti še držali neodločen izid na 64. Zadnje minute so bile v domeni domačinov, predvsem Jureta Gabrovška (tri trojke), Save Milovića (tri trojke in 12 skokov) ter kapetana Tomaža Podboja; slednja sta edina igrala vseh 40 minut. Z delnim izidom 10:4 so prešli v vodstvo, ki so ga znali s pametno igro zadržati

BRANE FATUR

3. SKL zahod

Sneženje in močan veter, ki sta močno ovirala promet, sta jo zagodla primorskim klubom. Tekme Plama pur : Globus, Marc Ajdovščina : Ježica in Cerknica : Pivka so bile preložene, sinoči pa sta se pomerila Tolmin in Mesarija Prunk Sežana.