Kavgič in Remus potopila Litijane

Čeprav so do konca tekmovanja še trije krogi, je že postalo jasno, da bo Splošna plovba osvojila prvo mesto, Postojna osmo, UKK Koper pa dvanajsto.

Adin Kavgić (št. 15), ki ga je na tekmi z UKK Koper spremljal Boban Vukovič,  je v Litiji dosegel 21 košev Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Adin Kavgić (št. 15), ki ga je na tekmi z UKK Koper spremljal Boban Vukovič, je v Litiji dosegel 21 košev Foto: Zdravko Primožič/Fpa

2. SKL

23. krog - Branik : Parklji 78:90, Kolpa Črnomelj : Postojna 73:81, Elektro Gorenjska : Lastovka Domžale 62:71, UKK Koper : Terme Olimija 65:90, Litija : Splošna plovba Portorož 71:93, Radenska Creativ Murska Sobota : Hrastnik 70:78.

Primorske tekme v tem tednu - (torek, 26. marca) Litija : Postojna, (četrtek, 28. marca) Postojna : Branik, (petek, 29. marca) Postojna : Radenska Creativ, (sobota 30. marca) - Parklji : UKK Koper, Splošna plovba : Branik.

Litija : Splošna plovba Portorož 71:93

LITIJA > Dvorana ŠD Litija, gledalcev 100, sodnika: Fišer (Ljubljana), Španič (Postojna): četrtine - 17:29, 13:21, 23:25, 18:18. Splošna plovba Portorož: Ožbolt 11 (2:1), Katonar 6 (5:2), Zagorc 10, Barbarič 1 (2:1), Maršič 4, Bahor, Percel 3, Cvetičanin 4, Remus 31 (3:2), Jovanović, Borse 2, Kavgić 21 (2:1). Trener: Konstantin Subotić.

Vodilni Portorožani so v Litiji zaigrali maksimalno zavzeto, kar jih je popeljalo do suverene zmage. Že prvo četrtino so končali s prednostjo 12 točk, razpoloženi Aljoša Remus pa je polnil domači koš iz vseh položajev. V nadaljevanju sta se mu pridružila Adin Kavgić in Jaka Zagorc, tako da so domačini v prvem polčasu prejeli kar 50 točk. Nadaljevanje dvoboja je bilo le formalnost, v 25. minuti pa je prednost gostov narasla na 28 točk. Do konca dvoboja so priložnost za igro dobili tudi mlajši košarkarji Splošne plovbe, ki se je z novima dvema točkama močno približala napredovanju v elito. Če bodo v soboto doma premagali zadnjeuvrščene Mariborčane, bi to pomenilo že konec ugibanj o prvoligaški vstopnici. SM

Kolpa : Postojna 73:81

ČRNOMELJ > Športna dvorana OŠ M. Jarca, gledalcev 120, sodnika: Pipan (Škofja Loka), Čehić (Novo mesto); četrtine - 21:28, 21:12, 17:19, 14:22.

Postojna: Rajčić 10 (2:1), Kalamanda 16 (6:5), Milović 15 (2:1), Podboj 23 (4:3), Vadnov 2 (2:2), Gabrovšek 10 (4:3), Korošec, Markus, Kumalić, Salihović 5 (2:1). Trener: Slavko Duščak.

Na predzadnjem gostovanju so Postojnčani odlično pričeli ter po dveh prostih metih Luke Vadnuja povedli z 28:16. Belokranjci so se kasneje razigrali, dobili polčas z 42:40 in v 22. minuti povedli s 50:43. Ponovno je prišlo do rezultatskega preobrata, tokrat v režiji gostov in po trojki kapetana Tomaža Podboja (skupno štiri) so v 31. minuti ponovno prešli v vodstvo. Zadnjo četrtino so varovanci trenerja Slavka Duščaka odigrali kot znajo, predvsem pa učinkovito. Na tekmi so zadeli kar 11 trojk od 18 poskusov in imeli tako za dve kot za tri točke več kot 60-odstoten met. Po košu Jureta Gabrovška so v predzadnji minuti spet prepričljivo povedli za deset košev ter še drugič v sezoni opravili s Črnomaljci. BRANE FATUR

UKK Koper : Terme Olimia 65:90

KOPER > Dvorana Srednja tehniška dvorana Koper, gledalcev 40, sodnika: Bolka (Brezovica), Smrekar (Nova Gorica); četrtine - 13:25, 18:20, 17:24, 17:21.

UKK Koper: Lazar 5 (2:1), Vuković 21 (11:8), Klepač 6 (6:4), Pehlič 10 (1:1), Richter, Markič, Miličević 2, Prole, Pavlovič 4 (4:2), Šantelj 17 (12:7). Trener: Mihailo Poček.

Koprčani so s košem Aleksandra Pavloviča v četrti minuti povedli s 7:6, nato pa so gostje iz Podčetrtka prevzeli igro v svoje roke in prvo četrtino zaključili z 12 točkami prednosti. V 17. minuti je njihova prednost narasla na 20 točk, v nadaljevanju tekme pa so pomlajeni domačini uspeli prikazati nekaj lepih napadalnih akcij, ki pa niso prinesle preobrata. Boban Vuković in Leon Šantelj sta se dokaj uspešno kosala s fizično močnejšimi gosti, ki so povsem prevladovali v skoku po obema obročema. Za UKK Koper je bil to že sedmi zaporedni poraz, novi direktor Janez Rajgelj pa se po prihodu v Koper še ni veselil zmage svojih košarkarjev. SM

3. SKL zahod

19. krog - Plama pur : Tolmin 67:56, Jesenice : Pivka 69:74, Cerknica : Ježica 76:58, MARC Ajdovščina : Globus 80:86, Pingvini Ljubljana : Logatec 67:62.

Primorski pari 20. kroga (sobota, 30. marca) - Mesarija Prunk Sežana : Plama pur, Tolmin : MARC Ajdovščina, Pivka : Pingvini.