V prvi slovenski košarkarski ligi se razmerja sil na vrhu lestvice niso spremenila. Na prvih petih mestih ostaja enak vrstni red. V drugi ligi pa Bistričani v Črnomlju niso izkoristili spodrsljaja doslej vodilnega LTH Castingsa.

Trener Plame pur Martin Novak je bil razočaran nad igro svojih varovancev Foto: Simon Maljevac
Trener Plame pur Martin Novak je bil razočaran nad igro svojih varovancev Foto: Simon Maljevac

1. SKL

12. krog - Rogaška : Portorož 77:68, Slovan : Maribor Nova KBM 69:65, Hopsi Polzela : Tajfun 84:82, Zlatorog : Elektra 92:78, Helios : Grosuplje 83:70.

13. krog (25. januarja) - Grosuplje : Portorož.

2. SKL

13. krog - Kolpa Črnomelj : Plama pur 77:67, UKK Koper : Litija 84:59, Postojna : Terme Olimia 67:75, Hrastnik : Krka mladi 78:70, Parklji : Elektro Gorenjska 78:60, Lastovka Domžale : LTH Castings 93:83, Radenska Creativ : Šenčur GGD 57:101.

Pari 14. kroga (24. 1.) - Postojna : Parklji; 25. 1. - Elektro Gorenjska : Plama pur, UKK Koper : Terme Olimia.

Kolpa Črnomelj : Plama pur 77:67

ČRNOMELJ > OŠ Mirana Jarca, gledalcev 110, sodnika: Čadež (Žiri), Milanović (Kranj), četrtine - 20:18, 25:16, 14:16, 18:17.

Plama pur: Turk, A. Iskra 2 (2:2), Kavgić 12, Kuret 17 (6:4), Zalar 10 (7:4), Primc, Srebovt 7 (3:3), P. Iskra, Gorjanc, Afrič, Muha 7, Jenko 12 (6:6). Trener: Martin Novak.

Bleda predstava na gostovanju v Črnomlju je bistriškim košarkarjem prinesla tretji poraz v sezoni. Po slabšem začetku so gostje hitro ujeli priključek in držali korak z razpoloženimi domačini do zaključka prvega polčasa, nato pa so se po nekaj zapravljenih napadih ponovno znašli v zaostanku.

Zadnji žarek upanja je posijal v 26. minuti, ko je Adin Kavgić znižal na 51:46, nato pa so vajeti igre v svoje roke ponovno prevzeli Belokranjci in srečanje mirno pripeljali do konca. Trener Plame pur Martin Novak je bil razočaran nad igro svojih varovancev: “Nič nam ni šlo od rok. Nikakor nismo ujeli pravega ritma. Nekajkrat smo se uspeli približati, a smo za morebiten zasuk naredili preveč napak, tako v obrambi kot v napadu.” SM

Postojna : Terme Olimia Podčetrtek 67:75

POSTOJNA > Športna dvorana, gledalcev 50, sodnika Bajić (Koper), Radelja (Črnomelj); četrtine - 19:18, 18:10, 6:22, 24:25.

Postojna: Rajčić 13, Milović 22 (9:8), Jordan Rojko 6, Vadnov 12 (8:8), Bajc 4, Vuković 1 (2:1), Katonar 9 (10:2). Trener: Radovan Petrović.

S štirimi zaporednimi porazi in koš razliko - 94 so Postojnčani zdrknili na mesto, od koder se neposredno izpade iz lige. Začetek tekme proti nasprotniku, ki ga sedaj vodi nekdanji slovenski selektor Boris Zrinski, ni nakazoval končnega razpleta oziroma poraza. Ob polčasu so namreč gostitelji zanesljivo vodili. Pogubna je bila tretja četrtina, ki so jo torbarji izgubili kar za 16 košev.

Po zadnjem domačem vodstvu s 43:42 v 28. minuti, so gostje s trojkami in delnim izidom 13:0 ušli na neulovljivih 43:55. V zadnji četrtini so domači poskušali s taktičnimi osebnimi napakami, hitro igro in tudi meti za tri točke spreobrniti izid, a jim ni uspelo.

BF

UKK Koper : Litija 84:59

KOPER > Dvorana Srednje tehniške šole, gledalcev 80, sodnika: Grbić (Ljubljana), Mauer (Postojna); četrtine - 26:11, 24:17, 21:13, 13:18.

UKK Koper: Barbarič 25 (5:4), Lazić, Knapič 8 (6:4), Radanović 9 (4:1), Škerbec 10 (2:1), Pehlič, Šantelj 16, Vac, Končarevič, Prole 11, Pavlovič 2, Klepač 3 (1:1). Trener: Mihailo Poček.

Po šestih zaporednih porazih so se Koprčani znesli nad Litijo in si s tretjo zmago v sezoni dvignili samozavest pred odločilnimi bitkami za obstanek v ligi. Že po sedmih minutah dvoboja so vodili s 26:6, na čelu z neumornim organizatorjem igre Janom Barbaričem, ki je 25 točkam dodal še šest skokov in pet podaj, pa so svojo prednost višali iz minute v minuto. Petouvrščeni Litijani niso našli odgovora za razpoložene domačine, ki so prevladovali v vseh košarkarskih prvinah, še posebej pa so blesteli v skoku in metih za dve točki. V 27. minuti je Devin Knapič zadel za 66:34, nato pa je domači trener Mihailo Poček poslal na parket rezerviste, ki so brez večjih težav ohranili visoko prednost. SM

3. SKL zahod

12. krog - Mesarija Prunk Sežana : Medvode 69:70, Jesenice : Globus 62:73, Ajdovščina (Rebec 18, Mikuž in Strle 16) : Tolmin (Farina 12, Lukman 11) 83:65, Ilirija : Cerknica 66:83, Pivka prosta.