Fantastični Markič brez spremstva

Portorožani so proti gostom iz Kranja zabeležili še šesto zaporedno zmago, do katere pa so prišli bistveno težje od pričakovanj. Postojnčani so izgubili drugo domačo obenem tudi drugo tekmo zapovrstjo.

Koprčan Miha Markič (z žogo) je že drugič v tej sezoni postal najkoristnejši igralec kroga Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Koprčan Miha Markič (z žogo) je že drugič v tej sezoni postal najkoristnejši igralec kroga Foto: Tomaž Primožič/Fpa

2. SKL

6. krog - Splošna plovba Portorož : Elektro Gorenjska 73:62, Parklji : Radenska Creativ 78:96, Litija : Kolpa Črnomelj 70:62, Hrastnik : UKK Koper 87:74, Šenčur GGD : Lastovka Domžale 91:84, Postojna : Terme Olimija 61:72.

Primorski par 7. kroga (sobota) - UKK Koper : Postojna, Splošna plovba je prosta.

Postojna : Terme Olimia 61:72

POSTOJNA> Dvorana SŠC, gledalcev 80, sodnika Germadnik (Celje), Radelja (Črnomelj); četrtine - 13:24, 17:17, 16:12, 15:9.

Postojna: Rajčič 2, Kalamanda 2 (2:0), S. Milović 15 (2:2), Podboj 15 (2:2), Kumalić 3, Vadnov 5 (2:2), Gabrovšek 7, Markus 8 (2:0), Katanec 4. Trener: Predrag Milović.

Gostje so vodili ves čas ne preveč kvalitetne tekme, ki jo je obeležila bojevita in v časih brezglava igra s številnimi napakami. Gostitelji so denimo pri metu za tri točke zgrešili kar 17-krat. V 23. minuti so Štajerci povedli že s 44:30, tudi po zaslugi Fuada Memčića (13 skokov), ki je v minuli sezoni igral za torbarje. Domači so po trojki Žige Markusa tri minute kasneje izid znižali na 42:46. Po tretji četrtini je ekipa iz Podčetrtka spet vodila za šest točk, kasneje ponovno za 11, in na koncu zanesljivo slavila tudi po zaslugi krepko dobljenega skoka (43:17). Njihov najboljši strelec Igor Spešić je prispeval 17 točk.

BRANE FATUR

Splošna plovba : Elektro Gorenjska 73:62

LUCIJA> Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika Antolović (Izola), Bajc (Ljubljana); četrtine - 20:19, 20:18, 14:16, 19:9.

Splošna plovba Portorož: Barbarič, Katonar 3 (2:1), Zagorc 22 (2:1), Ožbolt 16 (3:3), Maršič, Bahor 7, Percel, Cvetičanin 3, Remus 22 (5:4), Jovanović, Borse, Kavgić. Trener: Konstantin Subotić.

Žilavi Gorenjci so zaigrali brez kompleksov ter ob polčasu zaostajali le za tri točke. Po košu Saša Ožbolta v 23. minuti je Splošna plovba pobegnila na 47:39, vendar so gostje v zadnjo četrtino vstopili z minimalnim zaostankom ob izidu 54:53. Mornarji so v zadnjem delu tekme prikazali izjemno čvrsto igro v obrambi, razpoloženi Žiga Zagorc pa je s trojko pet minut pred koncem svoje moštvo popeljal do +10 (65:55), tako da v zaključku srečanja ni bilo preveč dramatično Povratnik Ožbolt je tokrat s 16 točkami in šestimi skoki vendarle pokazal napredek forme, pomemben delež pod košem pa je z 22 točkami dodal tudi Aljoša Remus, ki je okreval po poškodbi gležnja. SM

AKK Branik : UKK Koper 87:74

HRASTNIK ŠD na Logu, gledalcev 50, sodnika Kolar (Ljubljana), Dovč (Domžale); četrtine - 22:18, 25:20, 20:15, 20:21.

UKK Koper: Lazar 1 (2:1), Vuković 6 (6:4), Klepač, Pehlić, Vujović 12 (1:0), Richter 11 (6:4), Markič 36 (12:11), Mofardin 6, Marušič 2, Pavlovič, Šantelj. Trener: Mihailo Poček.

Koprčani so se v Hrastnik odpravili brez kaznovanega AlenaProleta, briljantni Miha Markič (tudi 9 skokov), ki je drugič v tej sezoni postal najkoristnejši igralec kroga, pa je bil vendarle premalo za novo zmago. Gostje so v prvi četrtini uspešno držali korak z domačo zasedbo, ki pa si je do glavnega odmora priigrala devet točk prednosti (47:38). Oslabljena centrska linija koprske univerzitetne ekipe je imela veliko preglavic pri skoku, upanje na vrnitev v igro za zmago pa so Koprčani zapravili s katastrofalnim metom za tri točke.

Markič je pogrešal večji prispevek svojih soigralcev, manj od pričakovanega sta prikazala predvsem branilca LanLazar in BobanVuković. Domačini so v drugem polčasu pobegnili na +19 in dokončno odločili zmagovalca.

SM

3. SKL zahod

3. krog - Tolmin : Logatec 73:66, MARC Ajdovščina : Pingvini Ljubljana 84:55, Ježica : Mesarija Prunk Sežana 64:74, Globus : Pivka 62:71, Cerknica : Jesenice 59:39.