V 2. SKL nič posebej novega: Bistričani držijo stik z vodilnim dvojcem, Postojnčani in Koprčani pa so pri dnu. Pri slednjih se je svojih koprskih časov v vlogi trenerja Term Olimie najbrž spominjal nekdanji selektor Boris Zrinski.

Vito Furlan (z žogo) je bil eden najučinkovitejših sežanskih  košarkarjev v dvoboju z Ajdovci Foto: Leo Caharija
Vito Furlan (z žogo) je bil eden najučinkovitejših sežanskih košarkarjev v dvoboju z Ajdovci Foto: Leo Caharija

1. A SKL

13. krog - Elektra Šoštanj : Helios Domžale 72:93, Grosuplje : Portorož 71:79, Slovan : Rogaška 73:98, Tajfun : Zlatorog Laško 93:80, Maribor Nova KBM : Hopsi Polzela 50:74.

Portorož bo prihodnjo soboto gostil Elektro Šoštanj.

2. SKL

14. krog - Kolpa j : Krka mladi 84:87, UKK Koper : Terme Olimia 58:68, Hrastnik : LTH 56:78, Lastovka : Šenčur 63:79, Radenska : Litija 52:84, Elektro Gorenjska : Plama pur 76:84, Postojna : Parklji 68:74.

Primorski pari 15. kroga - (jutri) - Krka mladi : Plama pur; (petek) - Postojna _ Elektro Gorenjska; (sobota) - Parklji : UKK Koper.

Goran Jagodnik se še vedno ne da, čeprav se bliža 40. letu. Ob zmagi Hopsov na gostovanju v Mariboru je prispeval 19 točk in kar 20 skokov, kar je po šestih letih nov rekord lige.

UKK Koper : Terme Olimia 58:68

KOPER Dvorana STŠ, gledalcev 60, sodnika: Dremelj (Lj.), Turk (Preserje); četrtine - 13:22, 16:13, 16:19, 13:14.

UKK Koper: Barbarič 16 (8:7), Knapič 11, Radanovič 6, Škerbec 1 (2:1), Šantelj 8 (7:2), Vac 1 (2:1), Prole 13 (3:3), Pavlovič 2. Trener: Mihailo Poček.

Izkušena zasedba iz Podčetrtka si je hitro priigrala udobno prednost. Še zadnji žarek upanja za Koprčane je zasijal tri minute pred koncem ob zabijanju Jana Barbariča za 56:62, kar pa ni bilo dovolj za kaj več kot časten poraz. Koprčani lahko žalujejo zaradi kopice zgrešenih prostih metov, nasprotnikom so dovolili številne skoke v napadu ter skupno zbrali kar 18 skokov manj od zasedbe nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Zrinskega. SM

Elektro Gorenjska : Plama pur 76:84

KRANJ > ŠD Planina, gledalcev 50, sodnika: Juhart (Mb.), Maguša (Lenart); četrtine - 15:24, 16:25, 23:17, 22:18.

Plama pur: Kavgić 24 (7:5), Kuret 19 (2:1), Zalar 18 (12:7), Primc 8, Srebovt 6 (2:2), Muha 7 (5:3), Jenko 2 (2:2). Trener: Martin Novak.

Nosilci igre gostov so se poigravali z obrambo Kranjčanov, v prvem polčasu dosegli kar 49 točk ter se na glavni odmor odpravili z 18 točkami prednosti. Kranjčanom popolnega priključka z gosti ni uspelo ujeti. “Vseskozi smo bili boljše moštvo in obdržali visoko prednost. Morda bi bila lahko naša zmaga še višja, a smo zgrešili deset prostih metov. Upam, da bomo jutri v Novem mestu osvojili nov par točk,” je zmago komentiral Adin Kavgić, ki je 24 točkam dodal devet skokov. SM

Postojna : Parklji 68:74

POSTOJNA > Dvorana ŠC, gledalcev 50, sodnika: Dovč (Domžale), Krofl (Zagorje); četrtine - 17:25, 13:12, 24:17, 14:20.

Postojna: Rajčić 29 (5:5), Gabrovšek (5:0), S. Milović 13, Katonar 10 (4 : 2), Jordan Rojko 3, Vadnu 6 (2:2), Bajc 7 (3:3). Trener: Radovan Petrović.

Pri zmagovalcih vidno vlogo igra Postojnčan Tomaž Podboj (tokrat 13 točk). Gostje so vodili pretežni del povprečne tekme. Gostitelji, za katere je prvič v sezoni zaigral organizator Jure Gabrovšek, so bolje odigrali le srednji del. Po zaslugi najboljšega igralca tekme Stanka Rajčića (29 točk in 6 skokov) so najprej poravnali na 52 nato pa v 29 minuti še zadnjič povedli 54:52, potem pa popustili. Postojna je tako zabeležila že peti zaporedni poraz. BF

3. SKL zahod

13. krog - Ajdovščina : Mesarija Prunk Sežana 62:74, Tolmin : Pivka 72:75, Cerknica : Jesenice 73:69, Globus : Medvode 63:66. Prosta Ilirija

Ajdovščina : Mesarija Prunk 62:74

AJDOVŠČINA > Dvorana OŠ Šturje, gledalcev 120, sodnika Stanovnik (Ljubljana), Blaško (Postojna); četrtine - 8:22, 13:20, 15:12, 26:20.

Ajdovščina: Rebec 11 (6:4), Čretnik 3 (2:1), Jerončič 4 (2:2), Mikuž 8 (2:1), Maršič 7 (1:1), Strle 8 (2:2), Grgič 13 (7:5), Te. Kovšca 8 (4:2). Tr.: Samo Miška.

Mesarija Prunk: Drenik 8 (2:2), Mevla 9 (6:5), Brundula 2, Furlan 13 (1:1), Likar 9 (4:3), Paradiso 11, V. Husić 7, M. Husić 15 (11:7). Trener: Miroslav Jurić.

Sežanski košarkarji so po tesnem domačem porazu z Medvodami spet ujeli zmagoviti ritem. V Ajdovščini so se gostiteljem oddolžili za neprijeten poraz v prvem delu prvenstva. Dvoboj pred solidnim številom gledalcev je bil tekmovalnemu vložku primeren: bojevit in napet, a s precej manj rezultatske negotovosti kot prvi medsebojni obračun. Ekipi sta si zaradi ugovarjanja sodnikom prislužila tudi tri tehnične napake: dve gostiteljem (trener Samo Miška in Tomaž Strle) ter eno gostom (Marko Likar). Sicer pa so si gostje odločilno priigrali že v prvem polčasu, ko so Ajdovcem dopustili vsega skupaj 21 točk. Sežanci so denimo eno več dosegli že v prvi četrtini, v kateri so si priigrali že 14 točk naskoka. Zaloga je zadostovala za nadaljevanje, v katerem so Ajdovci popravili vtis. ASO