Koprčani premagali “vinarje”(foto)

Rokometaši Kopra 2013 so na včerajšnji tekmi 14. kroga lige NLB premagali ormoški Jeruzalem s 34:31 (15:20).

KOPER > Koprčani so po neodločenem izidu v Škofji Loki včeraj gostili tekmece iz Ormoža. Po prvem polčasu jim je kazalo slabo, v drugi polovici tekme pa so močno dvignili raven svoje igre in po novi zmagi po številu točk ujeli vodilne Ribničane, ki bodo v nedeljo gostili Škofjeločane.

Uvodnih dvajset minut je minilo v izenačeni predstavi, nato pa so "vinarji" zaigrali sijajno in v zadnjih desetih minutah prvega polčasa v vseh prvinah zasenčili Primorce in si na polčasu priigrali pet golov prednosti (20:15). Druga polovica drugega polčasa je minila v znamenju Koprčanov. V 46. minuti so izenačili na 25:25, nato pa po delnem izidu 4:1 v 51. minuti povedli z 29:26. To je bila dovolj velika zaloga za ne preveč stresno končnico in deveto zmago v sezoni.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Adam Bratkovič z desetimi, v ormoški pa Jure Kocbek s šestimi goli.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ormoška pa v Dobovi. Obe tekmi bosta 10. februarja prihodnje leto.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).

* Koper 2013: Kocjančič, Vončina, Vran, Breznikar, Dolenc, Grzentič 3, Vlah 4, Krečič, Matijaševič 5, Poklar, Moljk, Zugan 3, Smolnik 2, Sokolič 4, Sever 3, Bratkovič 10 (1).

* Jeruzalem Ormož: Šulek, Balent, Čudič 5 (1), Žuran, Hebar 5, Kocbek 6 (1), Ozmec, Ciglar, Mesarič 1, Vujović 5, Rajšp, Cirar 5, Kavčič 4.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 1 (1), Jeruzalem Ormož 3 (2).

* Izključitve: Koper 2013 8, Jeruzalem Ormož 10 minut.

* Rdeči karton: Dolenc (41.).