Španci meljejo naprej

Košarkarji Španije so v 4. krogu 1. dela evropskega prvenstva v Celju premagali Poljsko z 89:53 (25:5, 49:13, 76:30).

CELJE > Košarkarji Španije so dosegli tretjo zmago in si tako krog pred koncem predtekmovanja v Celju ter dvobojem z Gruzijo že zagotovili mesto v drugem delu. Na drugi strani je Poljska doživela četrti poraz, tako da se bo po ponedeljkovem dvoboju s Slovenijo poslovila od evropskega prvenstva.

Branilci naslova so zabeležili še eno rekordno zmago. Potem ko so Hrvate v zadnji četrtini omejili na vsega tri točke, so nekaj podobnega storili tudi Poljski. V prvih desetih minutah so jo nadigrali s 25:5. Na koncu so zmagali s 36 točkami razlike, tako da imajo daleč najboljše razmerje med prejetimi in doseženimi točkami med vsemi ekipami na eurobasketu. Hrvaško so premagali s + 28, Češko z 21 točkami razlike, le Sloveniji so morali priznati premoč z 78:69.

Dvoboj, ki se je začel z minuto molka v spomin na žrtve prometne nesreče košarkaric madžarskega Györa, je tako že v štartu izgubil pravi tekmovalni značaj. Španija je prednost višala iz minute v minuto, Poljska na drugi strani pa se je hitro sprijaznila s porazom in bila le nema opazovalka vragolij španskih asov.

Španija - Poljska 89:53 (25:5, 49:13, 76:30)

* Dvorana Arena Celje, gledalcev 2200, sodniki: Latisevs (Latvija), Obradović (BiH), Dodds (Velika Britanija).

* Španija: Aguilar 2, Fernandez 13 (3:3), Rodriguez 11, Rey 12 (4:6), Calderon 9, Rubio 15 (2:2), San Emeterio 4, Llull 3, Gasol 15 (2:3), Gabriel 5.

* Poljska: Karnowski 3 (1:2), Kelati 7 (2:2), Lampre 10 (4:4), Szubarga 2 (2:2), Zamojski 11, Ponitka 7 (1:1), Ignerski 4, Gortat 2, Hrycaniuk 1 (1:2), Koszarek 6.

* Prosti meti: Španija 11:14, Poljska 11:13.

* Met za tri točke: Španija 12:28 (Rodriguez 3, Calderon 3, Fernandez 2, Rubio, Llull, Gasol, Gabriel), Poljska 6:20 (Zamojski 3, Koszarek 2, Kelati).

* Osebne napake: Španija 15, Poljska 18.