Hrvaška po preobratu proti Italiji v četrtfinale

Košarkarji Hrvaške so v prvi tekmi 2. kroga drugega dela evropskega prvenstva v Ljubljani (skupina F) premagali Italijo s 76:68 (8:17, 31:36, 57:45).

Košarkarji Hrvaške so v prvi tekmi 2. kroga drugega dela evropskega prvenstva v Ljubljani premagali Italijo Foto: Fiba Europe
Košarkarji Hrvaške so v prvi tekmi 2. kroga drugega dela evropskega prvenstva v Ljubljani premagali Italijo Foto: Fiba Europe

LJUBLJANA > Italijanska košarkarska reprezentanca je bila po prvem polčasu na dobri poti, da premaga Hrvate, a so slednji v drugem polčasu postavili stvari na svoje mesto in ob podpori 5000 svojih navijačev vpisali še drugo zmago v drugem delu eurobasketa. Hrvaška je odlično odigrala predvsem tretjo četrtino, ki jo je dobila s 26:9, v zadnji četrtini so se Italijani povsem približali tekmecem, a so Hrvati v zaključku ubranili prednost in zmagali.

Dvorana Stožice, gledalcev 7340, sodniki: Belošević (Srbija), Rižik (Ukrajina) in Bissang (Francija). Hrvaška: Tomić, Draper 12 (4:4), Bogdanović 18 (2:4), Rudež 2, Ukić 13 (2:2), Simon 14 (2:2), Markota 2, Žorić 7 (3:6). Italija: Aradori 12, Melli 2, Belinelli 9 (3:5), Diener 5, Cusin 7 (3:7), Datome 24 (5:5), Cinciarini (2:2). Prosti meti: Hrvaška 15:20, Italija 15:21. Met za dve točki: Hrvaška 17:40, Italija 19:41. Met za tri točke: Hrvaška 9:24 (Bogdanović 4, Draper in Simon 2, Ukić), Italija 5:18 (Datome 3, Diener, Cinciarini). Skoki: Hrvaška 41 (27+14), Italija 34 (24+10). Osebne napake: Hrvaška 14, Italija 21. Pet osebnih: /.

Italijani so bolje začeli tekmo, po treh minutah in pol ter trojki Luigija Datomeja so povedli s 5:2. Hrvati so jih ulovili, nato pa po so “azzurri” z delnim izidom 7:0 ušli na 13:6. Hrvaški košarkarji so s težavo prihajali do točk, po košu Krunoslava Simona je Datome odgovoril z metom za tri točke in postavil izid četrtine (17:8). Hrvati so poizkušali z meti za tri točke, a neuspešno. Italijani so brez težav držali prednost, z novimi petimi točkami pa povedli s 24:11. Do konca prvega polčasa se je njihova prednost zmanjšala, po trojki Dontaya Draperja so vodili za štiri točke (28:32), na odmor pa je italijanska reprezentanca odšla pri rezultatu 36:31.

V nadaljevanju so Hrvati zaigrali precej bolje. V 22. minuti je trojko zadel Bojan Bogdanović in rezultat poravnal na 38:38, po trojki Simona pa so prvič na tekmi vodili (41:40). Sredi tretje četrtine je hrvaška prednost narasla na +6 (49:43), pred zadnjo četrtino pa je bila ta še izdatnejša - 57:45. Italijani so v zadnji četrtini na vse načine skušali ujeti priključek. Približali so se na štiri točke zaostanka (70:66), a so bili v ključnih trenutkih premalo zbrani. Hrvaška je v zadnji minuti zadela še štiri proste mete in začela slaviti zmago.