Zavarovalnice popisujejo škodo po zadnjih poplavah

Zavarovalnice popisujejo škodo po poplavah, ki so predvsem v nedeljo najbolj prizadele območja na Celjskem, v Zasavju in v Notranjsko-kraški regiji. V Zavarovalnici Triglav ocenjujejo, da je pri njihovih zavarovancih nastalo približno 500 škodnih primerov v skupni višini okoli 300.000 evrov. Natančne ocene bodo znane konec januarja.

 Foto: Simon Maljevac
Foto: Simon Maljevac

SLOVENIJA > Zavarovalnica Triglav je doslej prejela nekaj deset prijav škode.

Škodo lahko zavarovanci prijavijo prek spletne strani zavarovalnice in dežurne brezplačne telefonske številke 080 555 555. Za pomoč in pojasnila v primeru škodnih dogodkov in prijave škode na vozilih imajo na voljo tudi mobilno aplikacijo, sicer pa se lahko obrnejo tudi na zastopnike in predstavništva. V zavarovalnici svetujejo zavarovancem, naj pri prijavi čim bolj natančno navedejo poškodovane stvari in poslikajo nastalo škodo ter obvezno pripišejo svoje podatke.

Bolj natančne ocene škode pa bodo znane do konca januarja, so danes sporočili iz največje slovenske zavarovalnice, kjer navajajo, da so poplave najbolj prizadele prebivalce na širšem območju Celja.

Po podatkih Uprave RS za zaščito in reševanje so regijski centri za obveščanje v Sloveniji ob poplavah 19. januarja zabeležili 74 dogodkov oziroma intervencij, povezanih s poplavami. Od tega 24 zaradi poplav ob vodotokih, 24 zaradi poplav meteornih vod in tri zaradi dviga podtalnice.

Poplave so najbolj prizadele območja na Celjskem, v Zasavju in v Notranjsko-kraški regiji. Poškodovane so bile predvsem stanovanjske hiše in ceste, pa tudi nekaj industrijskih objektov. Poplavljena sta bila skladišče tovarne Lesonit v Ilirski Bistrici in dvorišče tovarne Svea Zagorje.

Poplave so terjale tudi smrtno žrtev, saj je v narasli reki Paki na območju občine Mislinja v nedeljo utonila 38-letna ženska.

Po podatkih uprave se je sprožilo devet zemeljskih plazov, zgodili so se trije udari strele brez požara, v petih primerih je bilo potrebno zapreti promet, v treh intervencijah je bila potrebna tehnična in druga pomoč.

Občinam, kjer je zmanjkalo poplavnih vreč, je uprava izdala 3550 poplavnih vreč iz državnih rezerv, od tega so po 1000 vreč dobile občine Ilirska Bistrica, Loški potok in Dobrepolje, 400 vreč je dobila občina Ribnica, 150 vreč pa občina Trbovlje.

STA


Najbolj brano