Zaprli nekdanjega Berlusconijevega ministra

Italijanske oblasti v Kalabriji so prijele Claudia Scajolo, nekdanjega dvakratnega ministra v vladi Silvia Berlusconija, ker naj bi pomagal svojemu strankarskemu kolegu na begu pred aretacijo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Italijanske oblasti so prijele Claudia Scajolo, nekdanjega dvakratnega ministra v vladi Silvia Berlusconija (na fotografiji), ker naj bi pomagal svojemu strankarskemu kolegu na begu pred aretacijo Foto: STA
Italijanske oblasti so prijele Claudia Scajolo, nekdanjega dvakratnega ministra v vladi Silvia Berlusconija (na fotografiji), ker naj bi pomagal svojemu strankarskemu kolegu na begu pred aretacijo Foto: STA

RIM > Claudio Scajola naj bi pomagal nekdanjemu poslancu Amadeu Mataceni, ki je bil zaradi sodelovanja z mafijsko družino N'drangheta obsojen na pet let zapora in dosmrtno prepoved opravljanja javnih funkcij. Avgusta so ga na kratko prijeli v Dubaju, a ga niso izročili Italiji. Scajola pa naj bi mu nato pomagal pri begu iz Dubaja v London, je povedal okrožni državni tožilec v Kalabriji.

Tožilstvo je v povezavi z begom Matacene izdalo sedem nalogov za aretacijo, med njimi tudi za Scajolo in za ženo in mati Matacene. Družina Matacene naj bi bila sicer ena izmed glavnih na območju, ki naj bi nadzorovale donosen posel trajektnega transporta med Kalabrijo in Sicilijo.

Scajola je bil vpleten že v več afer. Kar dvakrat je moral odstopiti s položaja ministra, še navaja dpa.

Leta 2010 je moral odstopiti kot minister za industrijo, potem ko je prišlo na dan, da mu je luksuzno stanovanje blizu Koloseja v Rimu delno plačal poslovnež, ki je poskušal priti do poslov z državo. Sodišče ga je januarja letos opralo vseh obtožb.

Osem let prej pa je moral odstopiti s položaja notranjega ministra, potem ko je za “nadlogo” označil Marca Biagija, svetovalca vlade, ki so ga umorili levičarski teroristi, potem ko mu je vlada umaknila policijsko zaščito.

Bil je tudi pod močnim pritiskom zaradi policijskega nasilja nad protestniki in nato izbruha izgredov na vrhu skupine G8 v Genovi leta 2001.

Na aretacijo Scajole se je že odzval tudi Silvio Berlusconi, a je izrazil predvsem obžalovanje zaradi tega dejstva, medtem ko je poudaril, da ne ve, za kaj gre. Scajola in Berlusconi sta se prejšnji mesec razšla, ker ga nekdanji premier ni uvrstil na listo stranke za volitve v Evropski parlament 25. maja, še navaja dpa.

STA


Najbolj brano